The 6th Extinction (2012)

10%
Vyloženě upíří ztráta času.

The 6th Extinction

USA, 2012, 90 minut

 

Režie: John Vincent

Scénář: John Vincent

Hrají:

Mahssa Rashidy (Shelly Short)

Eric Maurer (Jack Juneau)

Michael Bugard (Michael)

Eric Jaan (Rick Daniels)

 

Upírské snímky jsou takové celkem tradiční, pokud se hororu týká, ale co si budeme povídat, kolik těch skutečně dobrých si z poslední doby vybavíte. „Twilight“ se proslavil spíše z jiného důvodu a v jeho případě se rozhodně nedá mluvit o hororu. A co si budeme povídat, nic moc dalšího se moc vyzdvihnout nedá, jsou to spíš jen sem tam ojedinělé vlaštovky, které bohužel jaro nedělají.

Divný upír.

Snímek „The 6th Extinction“, který je v distribuci někdy uváděn také jako „Vampireland“, rozhodně není z těch filmů, které by žánru nějak pomáhaly, spíše je to jen další kus, který mu škodí. „The 6th Extinction“ totiž není od první chvíle ničím, než až příliš amatérským pokusem o upíří horor, na kterém se ale velmi negativně projevuje to, že se jedná o amatérský snímek.

Prostě člověk.

Když chcete natočit upíří film, chtělo by to, aby se zde objevovali upíři, kteří jsou od pohledu děsiví, anebo alespoň zajímaví, ale tohle se prostě ve snímku „The 6th Extinction“ neděje. Je hezké, že hlavní upír má vypadat jako variace na Orlocka, skutečně špatná, ale ani to prostě nemůže pomoct tomu, že vás nebude bavit film sledovat, že budete mít pocit, jaká je to fušeřina.

Nějaká paní.

Dějově je snímek „The 6th Extinction“ v podstatě celkem klasickým survival hororem, i když mluvit zde o hororu, je také trochu přehánění. Je tu několik postav, kdy nemáte šanci si oblíbit ani jednu. Žádná není ničím výrazná, žádná není prostě zajímavá a vy jedn doufáte, že snímek bude mít kratší stopáž, že třeba poslední půlhodinu tam bude jenom tma a vy nic neuvidíte, protože to, co vidíte, stejně vidět nechcete.

Asi se snaží přežít film.

Pokud máte rádi upírské horory, nenechte si filmem „The 6th Extinction“ kazit chuť. Prostě za to nestojí. Trochu je mi líto kluků a holek, kteří na tom dělali, museli tomu věnovat úsilí, čas a asi i peníze, aby nakonec přišli s něčím, co je sice jejich dílem, ale docela by mě zajímalo, jestli jsou s tím sami spokojeni. Já bych jako autor asi nebyl a nevím, jestli bych to dal na YouTube.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (upíři, survival)


Přidat komentář