The 6th Friend (2016)

40%
Šest holek si chce užít a někdo je u toho chce zabít!

The 6th Friend

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Letia Clouston

Scénář: Jamie Bernadette a Letia Clouston

Hrají:

Jamie Bernadette (Joey Taylor)

Chantelle Albers (Melissa White)

Dominique Swain (Heather)

Jessica Morris (Katie)

 

Šest hole, co se vydají na chatu kamsi do lesů, aby zde oslavily to, že za sebou konečně mají promoci a už je jen na nich, jak vstoupí do dospělého života. Jenže ještě před tím, než se stanou těmi zodpovědnými osobami, si chtějí trochu povyrazit. Pařba je v jejich provedení celkem nuda, ale co si budeme povídat, to je pařba v hororech skoro vždycky. Tady ta nuda trvá skoro půl hodiny.

Holky budou pařit.

Ale tak na tohle už jsme u slasherů celkem zvyklí, přece jen si někteří autoři myslí, že je potřeba hodně představit postavy, vztahy mezi nimi, aby pak to napětí bylo ještě o něco zajímavější. A jo, nebudu tvrdit, že z hlediska vztahů tu nejsou špatné nápady, ale z hlediska dějového už to taková sláva není. Nejsmutnější na to je, že se to projevuje i na tom, jak postavy umírají.

Někdo po nich ale jde.

Počet postav je zde omezený, a to jak v případě obětí, tak i v případě toho, kdo vlastně asi vraždí. Těch úmrtí není tolik, a pokud už na ně dojde, člověk by si myslel, že si s nimi tvůrci dají práci. A ve dvou případech to docela i jde. První e spojen s ohněm a oprátkou – i když jsou zde logické pitomosti – a pak je tu jedna scéna s pánvičkou, která je skoro až vtipná. Jinak nic moc...

Holky jsou na pozoru.

Docela dost je patrné, že se zde hraje na finální odhalení, ale americký snímek „The 6th Friend“ nic takového nemá, a to nejen proto, že vysvětlení je vlastně již uvedeno přímo v titulu filmu. Ano, asi je celkem jasné, že za všechno bude moct jedna za kamarádek. Jak jsem říkal, těch postav zde skutečně není mnoho, i když v titulcích najdete celkem sedmnáct hereckých jmen.

On si je ale chce podat.

Americký snímek „The 6th Friend“ není vyloženě špatně natočený slasher, ale je to slasher, který nedisponuje nějakým speciálním nápadem, který by ho trochu osvěžil. Je to škoda, protože vyvražďovačka, která se točí jenom kolem ženských postav, je vlastně docela dobrý nápad. Jen to chce přidat ještě něco trochu navíc, v takovém případě to pak bude fungovat ještě lépe.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář