The Adventures of Lucky Pierre (1961)

50%
Herschell Gordon Lewis a jeho lehce erotická groteska.

The Adventures of Lucky Pierre

USA, 1961, 60 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Billy Falbo (Pierre)

Lawrence J. Aberwood

William Kerwin

Kay Montie

 

Než se Herschell Gordon Lewis pustil do filmů, kde krev stříkala ve velkém, nohy upadávaly a vnitřnosti se hrnuly ven, specializoval se na něco jiného. To, na co se specializoval, lze jednoduše shrnout pod pojem nahotinky. I když se na svou dobu mohlo jednat o kontroverzní filmy, dnes už to je přece jen spíše úsměvné a nenajdeme v nich mnoho, co by nás mohlo pohoršovat. Že by se morálka opravdu tak moc vyvinula?

 Takhle nám to začíná.

Název „The Adventures of Lucky Pierre“ v sobě naznačuje určitou epizodičnost a je tomu skutečně tak. Film má zhruba hodinu a jeho děj je rozdělen na jednotlivé povídky, v kterých vystupuje Pierre jako takový trochu trouba, ale především jako muž, který všude kolem sebe vidí jen nahé ženy. Tohle je celkem výhoda a zároveň trochu nevýhoda, protože je z toho mnohdy nesvůj.

 Nahotinky poprvé.

Snímek „The Adventures of Lucky Pierre“ je natáčen jako groteska a nemluví se v něm, pouze úvodní část, která vás vtáhne do děje a naladí vás na komedii, je slovní, ale pak už skutečně jen groteska, kde se Pierre různě pitvoří a sleduje zástupy nahých žen, které se před ním producírují. Nahota je kompletní, ale ve většině záběrů se neobjeví ženský rozkrok, vše je decentní.

 Rozkošná.

Přiznám se, že na mě snímek působil docela nudně a příliš jsem se u něj nebavil. Pierre se celou dobu pitvoří stejně a obličeje, které má v jedné povídce, má i v další. Ale v jednotlivých povídkách ožívají takové ty klasické fantazie, které muž má – Pierre se stane fotografem aktů, Pierre je hodinovým manželem a jde opravit sprchu, přičemž ve vaně se koupe nahá žena. Nejdelší je pak sekvence s drive-in kinem, kde jsou i záběry na to, co se promítá, což pro mě zase dokazuje, že Herschell nebyl jen patlal, ale skutečně uměl točit a snažil se o inovativní přístup.

 A rovnou pěkný detail.

Snímek „The Adventures of Lucky Pierre“ však zůstane spíš jen takovou třešinkou, filmem, který je učen pro fanoušky Herschella Gordona Lewise. Pro nadšence pro nahé filmy, je tohle opravdu přece jen docela cudné, ale je zde snaha ukázat nahé ženy v různých prostředích. Je to místy trochu zábavné, ale za břicho se popadat nebudete. Krásný brak, který ale nemůže mít vysoké hodnocení.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (komedie)


Přidat komentář