The Afflicted (2011)

40%
Když se matka zblázní.

The Afflicted

USA, 2011, 85 minut

 

Režie: Jason Stoddard

Scénář: Jason Stoddard

Hrají:

Leslie Easterbrook (Maggie)

Kane Hodder (Hank)

J. D. Hart

Michele Grey Hartsoe (Cathy)

 

Rodina je většinou synonymum slov jako bezpečí, láska, jistota, domov. Je to skupina, která vás miluje a která se o vás postará, pokud už to nikdo jiný neudělá. A když to nefunguje? Tak v tu chvíli je to skutečně problém, protože tohle je něco, co nečekáte, co by nemělo být. Rodina, tedy z tohoto pohledu vztah rodiče a dítěte, by měl mít určité parametry. Pokud jsou spíše negativní, je to zlé.

Leslie!

Když už o tom takhle mluvím, je asi jasné, že snímek „The Afflicted“ se zrovna tomuto tématu bude nějakým způsobem věnovat. A je to celkem jednoduché. Máme tu matku, která to psychicky nezvládla, zabila manžela, protože už toho měla dost, a na svých čtyřech dětech se pak vyřádila. Zavírání, mučení a nakonec třeba i prodávání vlastní dcery jsou toho důkazem.

Sem tam potřebuje trochu kyslíku.

Snímek „The Afflicted“ má sice celkem explicitní téma, ale sám se o explicitu za každou cenu nesnaží. Naopak, je v tomhle směru docela umírněný a nechává na divákovi, aby si většinu toho hnusného spíše domyslel. Tady nejsou žádné detaily – kromě těch na obličeje trpících – není to horor, který by se snažil o syrovost za každou cenu, takovou, která jde až k naturalismu.

A pomocnou ruku.

Velkou devizou filmu „The Afflicted“ je Leslie Easterbrook, která si zahrála onu šílenou matku, která nejprve odpraví manžela v podobě Kanea Hoddera, aby se pak vyřádila i na dětech. Docela jí to šílenství věříte, je nepříjemná, ale přitom máte pocit, že by to mohla být i skutečně narušená žena, nejen filmová postava. Mrazí z ní a to je přesně to, co bylo pro postavu potřeba.

Kane Hodder

Americký snímek „The Afflicted“ nabízí tak nějak to, co se od něj podle tématu dá očekávat. Dostanete jednu rodinu, která je hodně narušená, a to díky matce, která svým dětem nic moc nedaruje. Není to ale snímek, který by byl z hlediska tématu nějak vyloženě zajímavý, přinášel nějaký nový pohled, nebo minimálně pojetí, které bude hodně drsné a s divákem zamává. Je to ale pořád ucházející zpracování.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář