The Amityville Haunting (2011)

5%
Díl "Amityville" série natočený podobně jako "Paranormal Activity". Jen to absolutně nefunguje.

The Amityville Haunting

USA, 2011, 86 minut

 

Režie: Geoff Meed

Scénář: John McTiernan

Hrají:

Luke Barnett (Ronald J. Defeo Jr.)

Piper Kennedy (Bri)

Jon Kondelik (Brett)

Gracie Largent (Melanie Benson)

Mary LeGault (Ivey)

 

„Hele, přijde mi, že tu docela dlouho nebyl nějaký film o Amityville. Víš co, myslím tu sérii, o tom domě a tom děsivým nábytku. Bysme s tím asi měli něco udělat, ne? Jsem včera tak koukal na tu svojí kameru, a co natočit něco jako ty lidi, co dělali „Paranormal Activity“? Znáš to, ne? Je to strašně levný, dáme tam lidi, co známe, uděláme to strašlivě strašidelný a lidi z toho budou padat na zadek. Jo, a možná by bylo úplně nejlepší, aby to bylo fakt jako realistický. Uděláme tomu kampaň, jako měla „Záhada Blair Witch“.

 Začíná to s jinými postavami.

Cože? Peníze? No jo, my vlastně nemáme peníze na to, abysme rozjeli nějakou kampaň, to je fakt. Ale tak to uděláme tak, že prostě vynecháme všechny titulky, aby to vypadalo fakt realisticky. A mám ještě další výbornej nápad. Dáme tam černý okna, prostě jenom tak, jako že kamera zrovna měla poruchu. Pak to hned naskočí a bude to v pohodě. Prostě realističnost na prvním místě. Na tohle lidi teď slyší. Kamery v místnostech, protože ta rodina, co tam žije, bude vyděšená a bude chtít všechno natáčet. To je jasný, to dává smysl. Hele, mám to fakt skvěle promyšlený!

 A zase jedna šťastná rodinky, která si zařizuje nové bydlení.

Herci? Jako jo, můžeme, ale jenom nějaký levný. Ten tvůj známej, nedělal kdysi divadlo? Ve školce? No tak mu hned zavolej! Toho bereme do hlavní role. Doufám, že se umí tvářit jako tupec. Ale víš co, tady nejde o to, aby ten člověk uměl hrát. Dneska lidi nechodí na herce, ale chodí na realistický pojetí. Chápeš? Chtěj vidět lidi, jako jsou oni. Ne nějaký herecký umění, to je moc strojený. Jo, nějaký jméno by nám pomohlo s prachama, ale chlape, tady jde o uměleckej záměr, jasný? Tohle je umění

 V kuchyni se toho řeší hodně.

S trikama si vůbec nedělej hlavu. Párkrát použijeme takovej ten zelenej obraz... jo, natáčení v noci, to je ono, nebo to pak prostě upravíme ve Photoshopu, tam jde všechno. Krev ani nebudeme potřebovat. Když to bude nějaká náročnější scéna, tak zrovna spadne kamera, nebo to bude hodně zrnitý. Ty vole, já už to úplně vidím před sebou! To bude pecka jak kráva! A na plakát dáme ten barák z tý série. Ne, jasně, že se to v tom nebude odehrávat, ten barák ve filmu vůbec nebude, ale víš co, značka je značka, lidi na to slyší!“

 Jak jsem říkal...

Tak tohle je v kostce to, co si o filmu myslím, respektive, co si myslím, že měli v hlavě tvůrci, kteří tohle dělali. Tyhle pseudoskutečné nahrávky jsou prostě ubohost, alespoň v případě, že vypadají takhle. Od začátku je to nuda a šeď, jedno klišé na druhé a nedá se na to moc dlouho koukat. Se sérií to nemá nic společného a já jsem byl unavený a zhnusený už po několika minutách sledování. Navíc ty herecké výkony jsou opravdu děsné.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (duchové, found footage)


Přidat komentář