The Amityville Murders (2018)

40%
Jak to tedy vlastně bylo s těmi prvními vraždami ve strašidelném domě?

The Amityville Murders

USA, 2018, 97 minut

 

Režie: Daniel Farrands

Scénář: Daniel Farrands

Hrají:

John Robinson (Butch DeFeo)

Chelsea Ricketts (Dawn DeFeo)

Paul Ben-Victor (Ronnie DeFeo)

Diane Franklin (Louise DeFeo)

 

Amityville je městečko, které se díky jednomu strašidelnému domu stalo docela slavné. Hororoví nadšenci zašli dokonce tak daleko, že už bylo natočeno dvacet filmů s tématikou tohoto strašidelného domu, ať už toho původního, kterým o filmově celé začalo, anebo dalších, jež se v sérii, kdy se moc na nějaké návaznosti nutně nehraje, objevily. „The Amityville Murders“ je jen dalším přírůstkem.

Světlo do domu.

Opravdu je to jen další přírůstek do série, moc jinak se o tom mluvit nedá, i když je docela fajn, že se zde objevuje Burt Young, což je spojitost s druhým filmem, což byl „Amityville 2: Posedlost“ (1982). Je zde ale i jiná návaznost. Snímek „The Amityville Murders“ se vrací do domu, kde docházelo k původní paranormální aktivitě, ale my sledujeme dění okolo původních vražd, k nimž v domě došlo.

Je z toho špatný.

Zaměřujeme se tedy na rodinu DeFeových, která byla v domě v Amityville zavražděna. Ronald DeFeon mladší žij v domě se svou celkem početnou rodinou. A vypadají jako docela normální rodina. Vztahy nejsou dokonalé, mají nějaké své problémy, ale kdo ne. Žádná rodina není dokonalá. Jenže to skoro vypadá, že s Ronaldem není něco v pořádku. Jako kdyby se mu dělo něco, co se dá jen těžko vysvětlit.

Je z toho hodně špatný.

Film „The Amityville Murders“ se tedy zaměřuje na to, jak k vraždám vlastně došlo. Je to zachyceno celkem očekávaným způsobem, kdy si nemáte být jistí, jestli je Ronald šílenec, anebo na něj skutečně působí nějaké síly. Vede to k tomu, že je zde pár dobrých scén, které mají paranoidní charakter, ale bohužel nic moc víc film nenabídne. Alespoň tedy krvavost, která nebyla moc umírněna.

Takhle vidí svou rodinu?

Americký horor „The Amityville Murders“ tak nějak kvalitativně zapadá do toho, co série „Amityville“ představuje. Nutno ale přiznat, že tohle není vyloženě odpadový film, jen v sobě prostě nemá nic, díky čemuž by vynikal. Je to příliš předvídatelné, jede se na příliš jasné linii. A ta linie prostě nikam nevybočuje. Nečekejte nečekané a možná se nebudete nudit. Ale možná i tak ano.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář