The Atoning (2017)

20%
Přitom vypadali jako šťastná rodinka...

The Atoning

USA, 2017, 89 minut

 

Režie: Michael Williams

Scénář: Michael Williams

Hrají:

Virginia Newcomb (Vera)

Cannon Bosarge (Sam)

Michael LaCour (Ray)

Dorothy Weems (Charon Lilith)

 

Některé filmy sto jí na hereckých výkonech. Pokud jsou herci dobří, dovedou je utáhnout a film se tak stává něčím víc, a to i přesto, že třeba nemá až tak dobrý scénář. Anebo je to druhý případ, kdy dojde k tomu, že herci prostě neumí hrát, jsou toporní a všechno díky nim jde ke dnu. Vzhledem k tomu, že jste o snímku „The Atoning“ s největší pravděpodobností neslyšeli, asi je vám jasné, do jaké kategorie patří.

Tak z ložnice bych nevylezl.

Ano, americký film „The Atoning“ není zrovna nějak skvělou ukázkou filmařského umění, co je horší, není ani příliš skvělou ukázkou hororového umění. Když už se chcete podívat na horor, většinou proto, že se chcete alespoň trochu bát. Bohužel film má 89 minut a z toho zhruba 74 minut sledujete jen velmi nezáživnou nudu, která by vás dovedla celkem v klidu uspat.

A do schodů bych taky nešel.

Jsme v domě a velkou část stopáže sledujeme vlastně jen trojici postav. Vera (Virginia Newcomb) a Ray (Michael LaCour) jsou rodiče Sama (Cannon Bosarge). V podstatě taková ta klasicky šťastná rodinka, které se prostě musí stát něco strašného, aby vůbec mělo smysl se na film jako „The Atoning“ dívat. A ano, něco takového se skutečně děje a patří to do duchařského žánru.

Jen podat ruku...

I když je pravda, že většina filmu je skutečně nuda a nic se tam moc neděje, tak v posledních asi deseti minutách se toho stane docela dost. Dost na to, abyste si mysleli, že pokud by se Michael Williams snažil a buď něco udělal s první zdlouhavou částí filmu anebo natočil místo celovečeráku film krátký, který by dokázal využít parádní hororovou atmosféru posledních minut filmu.

Já bych neotvíral.

Americký snímek „The Atoning“ je bohužel ukázkou toho, že zde nějaká snaha byla, byla zde snaha vytvořit především atmosféru, která na konci, skoro úplném, docela hezky vygraduje, je nápaditá a děsivá, bohužel to ale nic nemění na tom, že ta gradace není dobrá, úvodní pasáž je příliš dlouhá a nezáživná. Ani konec tak nezachrání jinak nudný a herecky velmi špatný snímek.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář