The Baby (1973)

50%
Některá děťátka vyrostou skutečně hodně. Ale ne vždy vnitřně.

The Baby

USA, 1973, 84 minut

 

Režie: Ted Post

Scénář: Abe Polsky

Hrají:

Anjanette Comer (Ann Gentry)

Ruth Roman (Paní Wadsworth)

Marianna Hill (Germaine Wadsworth)

Susanne Zenor (Alba Wadsworth)

 

Nemůžu si pomoct, ale při sledování snímku „The Baby“ jsem si celou dobu říkal, jestli tedy přijde něco víc, nebo ne. Asi mám někady příliš přehnané nároky, protože minimálně v tomhle případě nic navíc nepřišlo, tedy nic, co by pro mě bylo tím zásadním zlomem a já jsem měl pocit, že sleduji skutečně dobrý snímek ať už dobrý proto, že je divný nebo z jiného důvodu.

To není žena za pultem.

Ann Gentry (Anjanette Comer) je celkem milá paní, která má za sebou celkem nehezkou událost. Její manžel zemřel, a tak se upne na svou práci. Je sociální pracovnicí a zrovna před sebou má celkem zajímavý případ. Rodina Wadsworthových je na první pohled hodně ženská, ale mají i jednoho synka. Ten sám o sobě je celkem zvláštním úkazem. Vypadá na dvacet, ale chová se jako mimino.

Holky vypadají nepřístupně.

Ann je mladík, který je vlastně pořád ještě dítětem, sympatický, ale jeho rodina je taková zvláštní. Jeho sestry, které jsou celkem normální, se o něj sice starají, ale zdá se, že je v domácnosti něco špatně. A pak se objeví i paní domu, matka dětí, paní Wadsworth, a to už je vám jasné, že tu něco nebude dobře. Je to hodně nepříjemná žena, přísná, trochu jako Piper Laurie ve filmu „Carrie“.

Jen papej.

Děj se pak začíná odvíjet trochu zvláštně, jak říkám, jako kdyby se neustále na něco čekalo. Dochází k zajímavým, divným scénám, ale pak to najednou zase zapadne do starých kolejích. Jako kdyby to moc nechtělo vybočit, jako kdyby to nechtělo být až moc divné, jen tak mírně zvláštní, aby se neřeklo. Ale nezajde to nikam dál, nemám pocit, že by se z celkového nápadu skutečně vytěžilo maximum.

To je ale pěkný chlapeček.

Americký snímek „The Baby“ je příjemný kousek, který ale v mém případě nesplnil očekávání. Hned na začátku vás staví do hezky bizarní situace, která se začíná rozvíjet celkem zajímavým způsobem, ale pak se zabrzdí. Za chvíli se děj zase rozjede, aby se zase zabrzdil. Tohle neustálé rozjíždění nakonec vede k tomu, že jsem ze sledování neměl tak uspokojivý zážitek, v jaký jsem doufal.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář