The Bad Batch (2016)

60%
Zajímavě obsazený zvláštní, ale ne špatný film.

The Bad Batch

USA, 2016, 118 minut

 

Režie: The Bad Batch

Scénář: The Bad Batch

Hrají:

Suki Waterhouse (Arlen)

Jason Momoa (Miami Man)

Jayda Fink (Honey)

Keanu Reeves (Sen)

 

Snímek, který nemá vůbec špatné obsazení, protože ve vedlejších rolích se zde objevují herci jako Jim Carrey, Diego Luna, Keanu Reeves nebo Giovanni Ribisi, což rozhodně nejsou neznámá jména. Člověka napadne, že je docela zajímavé, kdo všechno se dává na horor. Ale ono je také fakt, že horor je nálepka, která se někdy dává filmům, které si ji nezaslouží. A „The Bad Batch“ bude jedním z nich.

 Momoa je chlap jak hora.

„The Bad Batch“ je zvláštním filmem, který rozhodně není špatný, jen je prostě takový... specifický. Na začátku sledujete, jak se jedna mladá holka jménem Arlen (Suki Waterhouse) dostává do nepříjemné situace. Je upoutaná a někdo jí uřezává ruku. A pak také nohu. Přesto se jedná o holku, která je hlavní postavou tohoto filmu a uvidíme ji zde od začátku až do konce.

 I bez ruky a nohy se obejde.

Tohle rozhodně není začátek, který by byl úplně standardní, o to zajímavější pak může být to, co následuje. Snímek „The Bad Batch“ se odehrává ve světě, který celkem připomíná svět Mad Maxe. Není to ale ten stejný, není zde takový tlak na akci, naopak se zdá, že snímek „The Bad Batch“ zvolil úplně opačné tempo a místo šíleného drivu je pomalý se zálibou v záběrech na postavy.

 Fakt je to Jim Carrey.

Jako kdyby kamera doslova milovala lidské tělo, ať už v jeho dokonalosti, kterou může prezentovat třeba šílená muskulatura Jasona Momoy, anebo v nedokonalosti, jak je tomu v případě Arlen, které chybí ruka a noha. Kamera se nebojí, alespoň ně v případě postav, spíše se odtáhne a zabírá z dálky něco, co by mohlo být drsnější, jako třeba zabití králíka, i když se zde jeví pouze jako potřeba získat potravu.

A tohle je Keanu Reeves. 

„The Bad Batch“ je snímek, na který se podívejte, pokud chcete vidět něco netradičního, intenzivního, se silnými postavami a drsným průběhem, který na vás dovede dopadnout hodně těžce. Sem tam film trochu vyměkne, ale stejně máte pocit, že je to něco pořádně drsného. Ale pokud se chcete podívat na hororový snímek, sáhněte raději po něčem jiném. Tohle je drsné, živočišné, ale ne hororové.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář