The Black Room (2016)

35%
Mít doma sexuchtivého démona není sranda.

The Black Room

USA, 2016, 91 minut

 

Režie: Rolfe Kanefsky

Scénář: Rolfe Kanefsky

Hrají:

Natasha Henstridge (Jennifer)

Lukas Hassel (Paul)

Lin Shaye (Slečna Black)

Dominique Swain (Stacy)

 

Když už se rozhodnete, že natočíte erotický horor, chce to mít trochu odvahu a něco v takovém hororu ukázat. Pravda, on snímek „The Black Room“ vlastně erotickým hororem není, ale to jen proto, že se tvůrci rozhodli natočit impotentní podívanou, a to i přesto, že téma jednoznačně budí v divákovi představu, že erotika je základním prvkem snímku i jeho dějové linie.

 Co to čeká v temném pokoji?

Na začátku sledujeme skvělou scénu s tím, jak je mladá dívka przněna ve spaní, jak ji něco uspokojuje, aniž by se ji cokoli viditelné dotýkalo. Hrátky s bradavkou jsou v tom případě velmi dobře provedené. Ale dál se nejde. Stáhnou se kalhotky, což je maximum, které od filmu můžete očekávat. Jen trochu krvavého osahávání. Pak následuje střih a do domu se stěhují noví nájemníci, na které také čeká hororové shledání.

 Vlastně je tam docela dost červené.

Jennifer (Natasha Henstridge) a Paul (Lukas Hassel) jsou ne až tak mladí manželé, kteří si vybrali dům pro svoje nové bydlení. Dům je zvláštní tím, že zde mohou být uspokojeny sexuální potřeby jejich nájemníků bez toho, aby oni tušili, kdo je uspokojuje. Ano, v domě řádí velmi speciální duch/démon, který se zaměřuje na rozkoš a slast. Především ale na vlastní potřeby.

 A cosi je v mlze.

Ať už je to succubus nebo incubus, v domě prostě řádí démon, který chce sex. To vám dojde, a to i přesto, že většina scén není nijak odhalovacích. A popravdě i těch, které jsou sexy, je celkem poskrovnu. Navíc se do snímku sem tam vloudí humor, takže je to úplně zabité. Je to škoda, protože tomuhle filmu by více slušelo odvážnější pojetí. Sem tam alespoň probleskne, že byla snaha prezentovat dobré gore a masky.

 Nahoty je překvapivě málo.

„The Black Room“ je pro mě zklamáním. Mám rád filmy, které si vezmou odvážné téma a jsou schopny ho prezentovat také odvážným, možná i kontroverzním způsobem. „The Black Room“ takový prostě není a téma intimního ovládání démonem je zde prezentováno velmi chabě. Chybí tomu pořádný drive, který by takový film mohl mít. A to ani nemluvím o tom, že děsivé to opravdu není.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář