The Black Water Vampire (2014)

10%
Found footage, u kterého se dá z názvu celkem snadno pochopit, po čem amatérští filmaři půjdou.

The Black Water Vampire

USA, 2014, 82 minut

 

Režie: Evan Tramel

Scénář: Evan Tramel

Hrají:

Danielle Lozeau (Danielle Mason)

Andrea Monier (Andrea Adams)

Anthony Fanelli (Anthony Russell)

Robin Steffen (Robin Allen)

 

Trochu jsem se toho snímku obával, než jsem si ho pustil, protože jsem si pamatoval z toho, jak jsem nahrával na Horor Web trailer, o čem vlastně je. A když se dovíte, že snímek je o tom, jak skupina lidí pátrá po nějakém monstru někde v lesích, začne ve vás blikat červená kontrolka. Podobných filmů bylo od dob „Záhady Blair Witch“ neskutečně mnoho, a i když ten film moc nemusím, patří v žánru rozhodně k nejlepším, minimálně v tom průkopnickém smyslu.

 Pozdě, zločin už byl spáchán.

Horory jako „The Black Water Vampire“ pak jen ukazují, že žánr se se snímkem „Záhada Blair Witch“ v podstatě vyčerpal a jsou výjimky, které tohle pravidlo potvrzují. Jednou z nich je třeba „Lovec trolů“ anebo i „Záhada Hory mrtvých“, kde byla alespoň snaha o nějaký příběh. Navíc jste měli pocit, že to točil někdo, kdo opravdu točit umí. V případě snímku „The Black Water Vampire“ tenhle pocit nebudete mít v žádnou chvíli. A ne, neumocňuje to dojem z toho, co vidíte.

 Ach, ta příroda!

To, že postavy mají stejná křestní jména jako herci, je asi celkem jedno, možná je to proto, aby se neoslovovali špatně, protože by si na jiná jména nezvykli. Jsou celkem čtyři a pod vedením Danielle se vydají do oblasti Black Water, aby přišli na to, jak se to vlastně má se zavražděnými ženami, které zde byly v minulosti nalezeny, a jestli je muž z vražd obviněný skutečně jejich pachatelem.

 Další divný týpek na obzoru.

Titul „The Black Water Vampire“ zase jednou dělá medvědí službu a tak máte od začátku jasno v tom, co se tady bude dít a na co nic netušící čtveřice v lesích Black Water, kde pro svůj dokument jistě musejí najít nesmírné množství stop, narazí. Ano, asi tu bude nějaký ten upír, který bude ještě ke všemu zabíjet. Ono je to pak celkem patrné i z úvodní scény z jednoho místa činu, kde se nikdo moc nesnažil o nějaké dobré masky.

 A ještě jeden divnější týpek.

„The Black Water Vampire“ je jednoduše produkt současné doby a současného hororového trhu. Vzít do ruky kameru a najít opuštěné místo, trochu s tou kamerou hýbat ze strany na stranu, ve vypjatých momentech ještě rychleji, potom jenom počkat na tmu a všechno zopakovat, je prostě vzorec, který se strašně snadno napodobuje. Je pak třeba už jen dát důraz na zvuky a kýžený efekt se dostaví. Jako diváka mě to nebaví, hlavně v tom smyslu, že tohle jsou filmy, které se navzájem vykrádají a přinášejí naprosto kulové.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (upíři, vrazi, found footage)


Přidat komentář