The Bride (2014)

40%
I tahle nevěsta se chce pomstít.

The Bride

USA, 2014, 82 minut

 

Režie: Marcello Daciano

Scénář: Marcello Daciano

Hrají:

Henriette Riddervold (Kira)

Lane Townsend (Harrison)

Burt Culver (Earl)

Charles Camp (Marco)

 

Kdyby neměl Quentin Tarantino žádné peníze a ani talent, nejspíš by jeho „Kill Bill“ vypadal nějak podobně. Marcello Daciano totiž podle všeho vycházel z podobného konceptu, jen neměl silného záporáka, který by nevěstu sejmul, neměl žádný pořádný dobrý nápad na dějové zvraty a řešení různých situací a měl jenom pár kámošů, kteří za ním šli, a možnost dostat se k docela dobrým maskám.

 Něco přichází shůry?

Snímek začíná klasicky šťastně. Dvojice je zamilovaná a užívá si toho, že se vezmou. Je tam trocha nějakého sexu, mají se rádi. A pak dojde na svatbu a oni se naplno oddávají své lásce a těší se ze sebe. Tohle je takový ten klasický, šťastný a pozitivní začátek, po kterém potřebujete nějakou pořádnou ránu, aby to mělo ty správné grády. A k takové ráně nakonec dojde.

 Nevěsta na kolenou.

Najednou se v jejich chatce někde v lesích objeví tři muži s pistolemi, brokovnicemi a tak. Jasně, je to na první pohled hodně levné, raději se točilo mimo civilizaci, aby to bylo jednodušší. Trojice skolí novomanžela, ale novomanželka překvapí tím, že odkudsi vytáhne pistoli. Podle všeho útočníky zná. Už jen čekáte, že se někde objeví Bill. Následuje honička lesem, znásilnění nevěsty a nakonec i její zabití.

 Měla být mrtvá.

To by se však nesměl objevit duch indiánky, která byla před sto lety také podobně zneuctěna a zabita. Jo, v tuhle chvíli je film pořádná ptákovina a máte chuť křičet. Pokud se přes tuhle scénu přenesete, už je to docela dobrý masakr. V tomhle skutečně film exceluje a vypadá dobře. Když už je zde nějaké gore, tak je uvěřitelné, trikově povedené a hlavně není ani trochu počítačové.

 Její manžel už je.

Snímek „The Bride“ je amatérský nízkorozpočtový film. Tohle vám může na první pohled vadit. Stejně tak je to film, který nemá skvělé herecké výkony, dějově není nijak zásadně originální. Asi mám ale slabost pro revenge filmy, ale určitě jsem rád, když se v nějakém filmu objeví dobré masky a dobré gore. Tohle snímek „The Bride“ splňuje, a proto si podle mě zaslouží víc než jen odpad.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (gore, béčka, vrazi)


Přidat komentář