The Burning Dead (2015)

20%
Když mrtví plápolají, ještě to neznamená, že umírají.

The Burning Dead

USA, 2015, 82 minut

 

Režie: Rene Perez

Scénář: Jason Ancona a Jeff Miller

Hrají:

Danny Trejo (Night Wolf)

Thomas Downey (Šerif Denton)

Moniqua Plante (Mindy Roberts)

Nicole Cummins (Nicole Roberts)

 

„Hořící smrt“, jak by se dal přeložit anglický název snímku, vůbec nezní špatně. Přece jen, na tom by se dalo vystavět něco zajímavého. Kdyby se jednalo o film ze 70. let, asi bych si vsadil na to, že to bude něco atmosférického, co vás dostane podivnými postavami, nějakým temným domem, anebo bizarním kultem. Jenže tohle je film z roku 2015 a hned v úvodu je Danny Trejo jako indián.

 A budeme si vyprávět.

Mexičan by klidně mohl hrát indiána, v tom bych problém neviděl, jenže skutečnost, že někde hraje Danny Trejo, v podstatě znamená, že to bude snímek, který bude silně béčkový. V tomhle případě to většinou znamená i nekvalitní. Hned na začátku nám Trejo začne vyprávět. Jako indián totiž putuje krajinou a narazí na skupinu táborníků, kterým bude vyprávět příběh. A tady úloha Dannyho Treja končí, je jen vypravěčem.

 Nemrtví rozsévají strach.

Jeho role zabere tak maximálně pět minut, víc ne, ale film se může pyšnit tím, že zde má známý ksicht. V posledních letech je ale podobných filmů hodně. On když Trejo dělá v průměru asi dvacet snímků za rok, není moc raritou. Většinou jsou to podobné štěky. Svým vyprávěním nás přenáší do jednoho místa se sopkou, kde došlo k velmi zvláštním událostem. I sopka může být příčinou, proč mrtví kráčí po zemi.

 Indián je zachrání.

Ano, ukáže se, že snímek „The Burning Dead“ není ničím jiným než zombie filmem, kdy zombie se objevují na úpatí zmiňované sopky. Oproti ostatním současným zombie filmům je zde tedy jediný rozdíl v tom, že zde nejsou jen zombie, ale je tu ještě láva, která teče a zabíjí anebo nezabijí, ale zombifikuje. Kvalitou ale film k tomu současnému, bohužel špatnému standardu patří a ještě jej pohřbívá o něco hlouběji.

 Škoda, že to je CGI.

Jasně, „The Burning Dead“ je velmi špatný film, který sází na to, že i takové filmy si najdou svoje diváky, snad především nadšence, kteří zkouknou všechno, co trochu smrdí nemrtvými. Ale není důvod na takový film koukat, ani kvůli páru asijských prsou (umělých), která se zde objeví. Triky jsou špatné, a to jak ty klasické, tak hlavně ty digitální, kdy koukat se na lávu prostě bolí.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, béčka)


Přidat komentář