The Butterfly Room (2012)

60%
Povedený italský horor s legendárními herečkami.

The Butterfly Room

Itálie, USA, 2012, 87 minut

 

Režie: Jonathan Zarantonello

Scénář: Jonathan Zarantonello, Paolo Guerrieri, Luigi Sardiello

Hrají: Barbara Steele, Ray Wise, Erica Leerhsen

 

Při sledování snímku „The Butterfly Room“ se mi neustále dostavoval jeden základní dojem o celém filmu. Ten dojem by se dal shrnout do jednoho slova – přímočarost. Nenajdete zde nějaký překvapivý vývoj, jako kdyby se jelo podle jednoznačné šablony, jako kdyby se tvůrci nesnažili vyloženě překvapit diváky. I přesto mě ale snímek velmi bavil, a to od začátku do konce.

Kam to vstoupila?

První důvod toho, proč mě film „The Butterfly Room“ bavil, je v tom, že se tu objevují herci, hlavně tedy herečky, které budete znát z minulých hororů. Zestárly, ale to vůbec nevadí. Hlavní roli tu má Barbara Steele, která si už v roce 1960 zahrála pod taktovkou Maria Bavy v legendárním snímku „La maschera del demonio“ a o rok později pod Rogerem Cormanem ve filmu „Jáma a kyvadlo“.

Nejlepší kamarádky?

Nechybí další hororové legendy: Camille Keaton („I Spit on Your Grave“), Heather Langenkamp („Noční můra v Elm Street“), P. J. Soles („Halloween“ a „Carrie“) nebo Adrienne King („Pátek třináctého“). A to je jen dámské osazenstvo. Z toho pnského zde zaujme hlavně Ray Wise, který tu má jako muž největší roli, ale pak se zde jako herec mihne také režisér Joe Dante.

Chtěla jen hodné holčičky...

Snímek „The Butterfly Room“ pak vypráví příběh o Ann (Barbara Steele), staré dámě, která to má v hlavě ale hodně komplikované. Lidé kolem ní mohou mít celkem problémy, ani nebudou vědět proč. A navíc ve svém bytě skrývá tajemný, motýlí pokoj, který v sobě má určitě nějaké to tajemství. Díky Barbaře Steele je tohle hodně silný, realistický, psychologický horor.

Jen se jí nikdo nesměl vzepřít.

Italsko-americký snímek „The Butterfly Room“ je určen především pro milovníky starších hororů od šedesátých do konce osmdesátých let. V mém případě tohle funguje a je mi vlastně jedno, že je tohle jinak přímočarý horor o jedné zlé paní. I to funguje, protože je vidět, že herci, co tu hrají, mají horor rádi. A Barbara Steele je ve svých pětasedmdesáti naprosto neskutečná.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi, děti)


Přidat komentář