The Caller (2011)

55%
Slušně zvládnutý kousek, u kterého se zcela jistě budete bavit, ale po skončení titulků po něm nic moc v hlavě nezůstane, snad krom lehké zmatenosti.

 

The Caller

Velká Británie / Portoriko, 2011, 93 min

 

Režie: Matthew Parkhill

Scénář: Sergio Casci

Hrají:

Rachelle Lefevre (Mary Kee)

Stephen Moyer (John Guidi)

Luis Guzmán (George)

Ed Quinn (Steven)

 

Kdyby nešlo o remake kultovní „Frekvence,“ neváhal bych říci, že se jedná o skvělou originální žánrovku. Ovšem pro „Frekvence“ neznalé se jedná o slušný film, který dokáže zaujmout, nejen zpracováním a atmosférou, ale kupodivu i zápletkou. Ta se točí okolo mladé dívky Mary v čerstvě pronajatém bytě, kde zazvoní telefon....

Rachelle Lefevre je jedním z jasných kladů filmů.

...a na drátě máme pěkně zlou mrchu z minulosti, která milou Mary začne zpočátku jen obtěžovat, ovšem později i pěkně terorizovat. Příběh je sice vcelku odhadnutelný, ale slušně zpracovaný a z bezmocnosti hlavní hrdinky se divákovi dělá až fyzicky nevolno. Vše je dokresleno vrcholně otravným exmanželem, ztvárněným Edem Quinnem, kterého sice známe spíše z různých televizních béček (nejnověji extrémně špatný Behemoth), ovšem zde hraje uspokojivě.

Zahradníka Georga byla škoda, sympaťák.

To už se ovšem nedá říci o prťavém italském amantovi Mary, na jehož očekávaný výmaz z historie jsem se vysloveně těšil. Celkově je The Caller řemeslně zvládnutý slušně, pomalé tempo sice nevyhovuje každému, ale zívačka je to jen chvílemi a závěr je důstojný vrchol filmu s podstatně rychlejším akčním spádem, o to větším v kontrastu ke zbytku filmu. Mrazivá atmosféra, tvořená nejen telefonáty, ale i tím, že nikdy nevíte, kdy se vynoří za zády Mary její ex, sice není rozkouskována lacinými lekačkami, ačkoliv některé scény si o to přímo říkají, ale dle mého názoru je to jen dobře.

Stephen Moyer a Rachelle Lefevre.

Zatím jsem o The Caller mluvil vcelku nadšeně, ale s odstupem musím říci, že zas taková pecka to není. Hodně záleží na divákovi, jestli mu tento typ filmu v danou chvíli sedne. Film trpí i jistou nezařaditelností do žánru, je to něco mezi psychothrillerem a lehkým horrorem s nedovysvětlenou pseudosci-fi zápletkou; italský prcek se sice v jedné části filmu snaží princip telefonátu z minulosti a jeho dopady vysvětlit, ale jen v tom divákovi udělá ještě větší bordel.

Sličná Mary Kee v koncích.

Kol a kolem, jedná se o lehce nadprůměrné dílko, ideální na nudné nedělní odpoledne. V pondělí ráno si sice už nebudete nic moc konkrétního pamatovat, ale budete mít mlhavou představu o docela příjemně stráveném včerejším odpoledni.

 

Hodnocení: 55%

Vaše komentáře

ANONYM
Tak mě se film líbil moc. Pustila jsem si ho dokonce 2x, abych si vychutnala toho " italskýho prcka" Stephena Moyera, který je naprosto dokonalý a kouzelný. Jeho vymazání mě pěkně naštvalo, protože mi tam ten sexy chlap chyběl a že Stephen má sexapelu na rozdávání. Jen ten závěr mě překvapil. Jo a jak John vysvětlovat ty telefonáty, to bylo docela srozumitelné, ono se to asi moc jinak vysvětlit nedá, že?
ANONYM 06.11.2013 07:23:20 Reagovat Přidat nový komentář
Martin Štefko
Já osobně jsem bohužel tenhle snímek neviděl, prozatím, tak snad se ozve někdo, kdo už s ním zkušenost má :-)
Martin Štefko 06.11.2013 09:16:38 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy


Číst komentáře