The Campus (2018)

50%
Aneb co všechno můžete zdědit po svých rodičích, když zemřou.

The Campus

USA, 2018, 84 minut

 

Režie: J. Horton

Scénář: J. Horton

Hrají:

Rachel Amanda Bryant (Morgan)

Brit Sheridan (Natalie)

Scott Menville (Jeffery)

Mohamed Hakeemshady (Nate)

 

Rodiče nám dávají různá dědictví. Některá rovnou při našem narození, kdy si bereme dost z jejich genetického kódu. Jindy zase zanechávají něco po své smrti. Mnozí počítají s tím, že jim po rodičích zůstane nějaký ten majetek, s nímž budou moct hospodařit. Ale někdy je to i jiné dědictví, s nímž se musejí pozůstalí vypořádat. Někdy jsou to dluhy. A někdy je hodně komplikované takové dluhy splatit.

Rána do hlavy může bolet.

A přesně o tom je snímek „The Campus“. Muž umírá a zanechává pro sobě jen dceru. Ona je dospělá a s otcem se v posledních letech moc nevídali. Odcizení v rodinách není zrovna něco nestandardního, někteří mají štěstí, že se ještě před smrtí usmíří a najdou si k sobě cestu. Tohle se Robertovi Wainwrightovi (Robert C. Pullman) a jeho dceři Morgan (Rachel Amanda Bryant) nepovedlo.

Chlast ale všechno spraví.

Přesto se Morgan ale musí vypořádat s tím, co jí tu tatínek nechal. Ale nejsou to dluhy u nějaké banky nebo nedej bože nějakého lichváře. I když... Tatínek uzavřel dohodu s Ďáblem, kterou se rozhodl porušit, což nakonec vedlo k tomu, že zemřel. Jenže Ďábel nezapomíná a rozhodně chce ze svého kontraktu těžit. A tak musí dluh splatit Robertova dcera. A Morgan se bude hodně ohánět.

Asi někdo umřel...

Morgan se neustále probouzí do podivného řetězce událostí, v kterém jí jde v podstatě o to, aby přežila, i když po ní jde samotný ďábel. Podstupuje neustálé souboje a pokaždé umírá část její duše. Ďábel si prostě bere to, co je jeho. I když je snímek „The Campus“ relativně levný, tak pokud se týká masek, je na velmi vysoké úrovni, až jsem se tomu divil. Jakmile dojde na CGI, je to zlé. A zvuky a hudbu by to chtělo hodně promazat.

Pěkná potvůrka.

Americký snímek „The Campus“ je sice na první pohled hodně levná podívaná, která má jednoduchý příběh, ale jakmile dojde na masky a na krev, tak funguje velmi dobře. Nečekal jsem to, tohle je snímek, který za mě funguje minimálně jako průměrná podívaná, ale jsem si jistý, že si v tom mnozí najdou i něco navíc. A proč ne, i za málo peněz se dá natočit něco dobrého. A Ďábel je tu parádní!

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, satan)


Přidat komentář