The Carmilla Movie (2017)

10%
Další film, který se snaží parazitovat na Carmille...

The Carmilla Movie

Kanada, 2017, 97 minut

 

Režie: Spencer Maybee

Scénář: Alejandro Alcoba a Jordan Hall

Hrají:

Elise Bauman (Laura Hollis)

Natasha Negovanlis (Carmilla Karnstein)

Annie Briggs (Lola Perry)

Kaitlyn Alexander (S. Lafontaine)

 

Je mi líto, ale něco, co se jmenuje „The Carmilla Movie“ si prostě představuji jinak. Jasně, ten snímek by fungoval i samostatně, tím myslím v případě, kdy by se zbytečně neodkazoval na to, že je tu nějaká spojitost s legendárním dílem od Sheridana Le Fanu. Ta je hodně pomíjivá a skutečně hraje jen na to, že jméno Carmilla je docela profláklé. A to mi jednoduše přijde jako parazitování.

 Dvě dámy.

Ale jasně, ve snímku vystupuje postava, která se jmenuje Carmilla Karnstein (Natasha Ngovanlis) což je postava, která v původní novele Sheridana Le Fanu skutečně vystupuje, navíc žije ve stejné oblasti jako v novele, kam se hlavní hrdinka filmu, Laura Hollis (Elise Bauman) vypravuje. Má totiž zlé sny a myslí si, že cesta do východní Evropy ji v tomhle směru pomůže.

 A znovu.

Ze začátku se snímek „The Carmilla Movie“ tváří trochu jako duchařský horor, protože je zde děsivý dům, který by rozhodně mohl být i strašidelným, a vlastně jím také je, ale jak se nakonec ukáže, tohle je hodně odlehčený film, i když se mi nechce říkat, že to je komedie, protože jsem se u něj smát opravdu nedokázal. Ale ona je to také hlavně romantika... na horor není moc místo.

 A znovu.

A tohle je podle mě největší problém snímku „The Carmilla Movie“. Vzal si z novely Sheridana Le Fanu vlastně jen to, že tam byl určitý náznak lesbického vztahu. Ale byl to jen náznak, nebyl řečen na plnou hubu a ani nedošlo k ničemu, co by bylo možné považovat za jakoukoli konzumaci vztahu. Film „The Carmilla Movie“ je na lesbickém vztahu založen a vlastně končí jako pozitivní romantický film.

 A znovu.

Kanadský snímek „The Carmilla Movie“ nemůžu považovat za horor, i když to na začátku vypadá, že by to i mohlo mít něco s upíry. Ale tohle je ještě tragičtější než „Twilight“, protože tam to bylo alespoň jasně řečeno, že to bude trapná teen romance s monstry. Tady se tvůrci odkazují na klasika hororového žánru a ukazují, že si z něj berou jen povrchně, o hororu vlastně vůbec nic neví.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář