The Cloth (2013)

10%
Tajné náboženské skupiny, démoni, špatná vizuální stránky. "The Cloth" rozhodně není něco, na co budete koukat rádi.

The Cloth

USA, 2013, 88 minut

 

Režie: Justin Price

Scénář: Justin Price

Hrají:

Danny Trejo (Otec Connely)

Eric Roberts (Otec Tollman)

Rachele Brooke Smith (Julia)

Justin Price (Kasdeya)

 

Eric Roberts a Danny Trejo jsou v současné době králi béčkové americké produkce, což je jednoduše dáno tím, že je vidíte minimálně ve dvaceti, ale i třeba čtyřiceti filmech za rok. Jejich spolupráce začala už v roce 1985 snímkem „Splašený vlak“, kde Trejo učil Robertse boxovat. Pak už se jejich životy rozdělily, aby se opět sem tam u nějakého toho béčka sešli. Jako například u snímku „The Cloth“.

Danny Trejo.

„The Cloth“ je přesně tím snímkem, kde oba herce uvidíte nejčastěji. Jedná se o produkci, která je nízkorozpočtová a oni sami se objeví tak zhruba v pěti minutách celkové stopáže dohromady. Já jsem si na to docela zvykl a jsem rád, když tam jsou. Ono je to totiž většinou to jediné, čím snímek jakkoli vyniká. V případě „The Cloth“ tomu tak je. Bohužel se s nimi rozloučíme velmi rychle.

Nějaká ženská.

Snímek „The Cloth“ je sám o sobě průšvih již od samotného začátku. Jeho premisa je jednouchá – vytvoříme tajnou katolickou organizaci, která slouží k tomu, aby se potíraly a řešily případy napadnutí démonem. Součástí této organizace jsou právě i Roberts s Trejem. Robertse uvidíme v podstatě jen statického, kdy stojí u zdi a něco říká. Anebo neříká nic. Trejo nám v úvodní akci mizí celkem rychle.

Eric Roberts.

Pak už je to ale příšerná klišovitá šeď. Děj by se dal shrnout velmi jednoduše: Nevěřící mladík je naverbován do tajné organizace, aby zde prozřel a začal bojovat s démony. No, a to je vlastně celé. Potřeba je jen doplnit, že snímek, který stál pravděpodobně 4 000 000 dolarů (ne-li víc), má strašlivou vizuální stránku, která je místy hůř jak amatérská. Některé záběry jsou prostě neskutečně špatné.

Nějaký chlapík.

Jenže ono je to v konečném důsledku vlastně úplně jedno, protože ani dobrá vizuální stránka by nezachránila špatný příběh a nevýrazné herecké výkony. Věty, které jsou zde pronášeny, jsou syntézou zbytečnosti, příběh je pak ukázkou toho, že se dnes už točí opravdu vše, protože oni si lidi prostředky nějak seženou. Popravdě jsem docela rád, že ani jeden ze známých herců se na tomhle producentky nepodílí. Alespoň oficiálně ne. Stačí, že v tom hrají.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (duchové, béčka, vrazi)


Přidat komentář