The Clovehitch Killer (2018)

60%
V rodině vraha mít nechcete, ale to si člověk nevybere.

The Clovehitch Killer

USA, 2018, 109 minut

 

Režie: Duncan skiles

Scénář: Christopher Ford

Hrají:

Charlie Plummer (Tyler)

Dylan McDermott (Don)

Samantha Mathis (Cindy)

Madisen Beaty (Kassi)

 

Zabijáci jsou vždycky zajímavé téma, ať už proto, že vás to nějakým zvláštním způsobem rajcuje, anebo třeba prostě proto, že vás jen fascinuje to, jak může být člověk takový, že zabije jiného člověka. Co se asi odehrává v jeho psychice, že to chce opakovat, třeba i stejným způsobem a stane se z něj tak sériový vrah. Když vás samotné tohle zajímá, nejste magoři, prostě to zajímavé je.

Nějak se divně dívá na taťku.

A kolem jednoho vraha se točí i snímek „The Clovehitch Killer“, který vypráví o jedné spořádané křesťanské rodině. Jasně, jakmile slyšíte spojení „spořádaná křesťanská rodina“, je vám asi celkem jasné, že zde bude něco prohnilého. A tohle je i případ rodiny Burnsidových, kteří se starají o obecné blaho, snaží se pomáhat komunitě a jsou prostě vzorným příkladem americké rodiny.

Taťka nevypadá jako milý pán.

Jasně, že je cosi prohnilého ve státě dánském, tedy americkém, konkrétně v rodině Burnsidových. Mladý Tyler se zajímá o vraha, který vraždil před deseti lety v sousedství. Jak nám název filmu napovídá, říkají tomu vrahovi „The Clovehitch Killer“, a není to zrovna milý chlapík. Rád si pohrává s bezbrannými oběťmi. A líbí se mu, když to jsou ženy. Ale nemusí je znásilnit, to ne. On má jiné choutky.

Fakt se dívá divně!

Tyler si řekne, že by bylo skvělé, kdyby odhalil, kdo tím vrahem tenkrát byl, kdyby přišel s nějakou stopou, která by pomohla k dopadení takového zvráceného šílence. Jenže ho asi na začátku nenapadlo, že by stopy, na které narazí, mohli vést k němu domu. Ne k němu samotnému, samozřejmě, to je hloupost, ale k jeho milujícímu otci, který, pravda, už na první pohled vypadá jako šílenec.

Mladej je na moc dobré stopě...

Americký snímek „The Clovehitch Killer“ je docela dobře natočen v tom smyslu, že se zde střídají časové roviny, přeskakuje se zde, scény na sebe zajímavě, ale rozhodně ne špatně, navazují. Film je navíc i docela napínavý v odhalování toho, kdo je skutečně vrah, ale i v tom, jak to celé skončí. A že je konec zajímavý... to už si asi každý posoudí sám, mně to ale docela stačilo. Před sebou nemáte originální skvost, ale je to dobré.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář