The Cloverfield Paradox (2018)

50%
Potenciál nebyl úplně naplněn, ale stejně si tenhle film pozornost zaslouží.

The Cloverfield Paradox

USA, 2018, 102 minut

 

Režie: Julius Onah

Scénář: Oren Uziel a Doug Jung

Hrají:

Gugu Mbatha-Raw (Hamilton)

David Oyelowo (Kiel)

Daniel Brühl (Schmidt)

John Ortiz (Monk)

 

Snímek Věc s sebou nesl hodně zajímavé poselství v tom, že pokud jsme napadeni nějakou entitou, která dokáže ovládat naše těla, vytváří to hodně hustou atmosféru paranoii, která dokáže dokonale změnit lidské chování, která z dobrých lidí dělá lidi zlé, osud ostatních je tak nevyzpytatelný a není jasné, kdo je přítel a kdo je nebezpečný. Taková atmosféra je prostě nepříjemná, nemluvě o tom, že si s sebou i postavy většinou nesou svá osobní traumata.

Tým je zajímavý.

Snímek „The Cloverfield Paradox“ se rozhodl, že půjde přesně touhle cestou, a tak navázal na skvělou Věc, ale tak trochu třeba i na nedávný „Život“, který měl velmi podobné téma. Netflix se rozhodl, že bude hrát trochu na jistotu, což je škoda, třeba ve srovnání se snímkem „Annihalation“, který byl originální, vizuálně skvělý a celkově velmi povedený. „The Cloverfield Paradox“ takové aspekty nemá.

Co se asi stalo?

Základní zápletka „The Cloverfield Paradox“ je taková trochu ekologická. S planetou Zemí se to nemá zrovna moc dobře, a tak je možné, že by mohli lidé špatně skončit. Naštěstí je tu vesmírná stanice, kde by se mohlo podařit všechno vyřešit. Stanice získává novou posilu, a tak se snad skutečně podaří vymyslet něco, co by lidstvu pomohlo. Hlavně pokud je to osobní a ti nahoře mají dole rodiny, které sami chtějí zachránit.

Tři v jednom.

Jenže nakonec to není záchrana planety Země, se kterou se musejí kosmonauti potýkat, ale nebezpečí, které přichází zevnitř. I když zevnitř. Na palubě se objeví někdo, kdo tam nemá co dělat, ale nikdo si vlastně není jistý, jak to s ním je. Strach začíná nabobtnávat, stejně jako mytologie okolo Cloverfield. Pokud vás tenhle universe baví, mohl by vás bavit i tenhle film, ale musíte znát návaznosti.

To vypadá jako ruka!

Snímek „The Cloverfield Paradox“ není vyloženě špatný, ale může zanechat určitou pachuť zklamání, nejasnosti, nenaplnění, prostě určité prázdnoty, která se dostaví po konci. Na to, jací zde byli herci a s čím Netflix poslední dobou přichází, mi tohle přišlo trochu odfláklé a rozhodně ne naplňující potenciál, který v sobě „Cloverfield“ má. Na průměr to pořád ještě stačí.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (survival, mimozemšťani)


Přidat komentář