The Covenant (2017)

15%
Ze začátku to vypadá nadějně. Asi tak dvě minuty.

The Covenant

USA, 2017, 90 minut

 

Režie: Robert Conway

Scénář: Robert Conway, Owen Conway a Christopher R. Smith

Hrají:

Monica Engesser (Sarah Doyle)

Owen Conway (Richard Doyle)

Clint James (Francis Campbell)

Sanford Gibbons (James Burk)

 

Jsou horory, na které se díváte rádi, vracíte se k nim a jste rádi, že si můžete užít každou jejich minutu. Pak jsou ale horory, které protrpíte v podstatě od začátku do konce, horory, kde už po prvních minutách tušíte – anebo je vám rovnou jasné – že tohle opravdu není ono, že tam není nic správně. Asi se i nabízí, že americký snímek „The Covenant“ bude patřit spíše do té druhé kategorie.

 Plakát k filmu.

Přitom ale začátek snímku „The Covenant“ není vyloženě špatný. Jedná se o takovou menší – nebo spíš větší – rodinnou krizi, kdy manželům zemřela jejich milovaná dcera. Ani jeden se s tím nedokáže pořádně vyrovnat, ale on je na tom podle všeho hůř. Vzhledem k tomu, že si před manželkou ustřelí hlavu, asi je jasné, že jí viní. I proto, že jí to před smrtí řekne. Tohle není příjemný začátek.

 Možná to bude i drsné.

Jak říkám, úvod není vyloženě špatný, ale bohužel je docela krátký. Vše, co popisuji, se zde stane v podstatě jen jako intro, které je velmi rychlé. A pak dojde na tu horší část, kterou musíte sledovat. To je část, kde se budete docela nudit. Ona, jediná přeživší, se musí vyrovnat jak se smrtí milované dcery, tak i se smrtí manžela, se kterou určitě nepočítala. Návrat by jí mohl pomoct.

 A možná i děsivé.

Vrací se do starého rodinného domu, kde žila jako malá, pomoct se jí snaží její bratr, s kterým se za poslední roky celkem odcizila. Jenže návrat rozhodně není příjemný, Sarah se dějí divné věci, slyší hlasy, sousedi ji podle všeho moc nemusí anebo alespoň nechtějí, aby žila v domě, kam se vrátila. Prostě akorát prostředí na to, aby se stalo něco opravdu zlého. A to se samozřejmě stane.

 Anebo také ne.

I když název rozhodně neprozradí všechno, snímek „The Covenant“ je vlastně obyčejný vymítačský horor, kde je možná slovo „horor“ trochu přehnané. Ve svém pojetí vymítání je to skutečně až moc obyčejné, prostě hra na jistotu s tím, že to není nijak vizuálně zajímavé a vše se odehrává podle očekávaného mustru, který nenarušuje ani finále, jež se snaží být trochu tajemné.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář