The Creature Below (2016)

20%
Film o příšeře, který se bez příšery skoro obejde.

The Creature Below

Velká Británie, 2016, 83 minut

 

Režie: Stewart Sparke

Scénář: Stewart Sparke a Paul Butler

Hrají:

Anna Dawson (Olive Crown)

Michaela Longden (Ellie Crown)

Daniel Thrace (Matthew Gardiner)

Johnny Vivash (Dara)

 

Když se snímek jmenuje „The Creature Below“, což by se dalo přeložit jako „Příšera tam dole“ (hodně otrocký překlad, ale myslím, že sedí), dalo by se očekávat, že to bude monster movie, který na vás bude chtít útočit právě tím monstrem. Ale tvůrci filmu „The Creature Below“ na to šli od lesa, hlavně proto, že neměli finanční prostředky na to, aby natočili něco většího.

 Jen si tak dělat bublinky.

Co uděláte, když nemáte peníze na velký film, kde by monstrum mohlo být skutečně obrovské a ničit? Uděláte ho monstrum malé. A ještě se postaráte o to, aby se objevovalo v co nejmenším počtu scén, což nakonec vede, že má tak pět minut čistého času, a to počítám i scény, kde jsou vidět jen části příšerky, která se nám zde objevuje. To je trochu problém, protože film nenaplní vaše očekávání.

 Něco má s očima.

Pozitivní skutečností je, že zde nejsou digitální striky a vše je děláno klasickou cestou. Negativní je skutečnost, že předchozí věta obsahuje to jediné skutečně pozitivní, co na filmu je, nic jiného se přidat nedá. Je to bohužel dáno tím, že snímek je ve své malosti i špatný. Očekáváte, že se zde bude hrát na atmosféru, že zde bude nějaké poselství, ale ono je to stejně jen o tmavých záběrech a nic neříkajících scénách a hereckých výkonech, které vás mohou bolet.

 Asi nějaké zbytky.

Hlavní postavou je mladá vědkyně, které se podaří objevit zvláštního tvora, jenž se potuloval oceánem. Jelikož je na svůj objev pyšná, nechce se s ním moc chlubit a drží si ho pro sebe. Ani si nevšimne, že na ni tvor má neblahé účinky, což vede k tomu, že žena začíná dělat věci, které by dříve jistě nedělala. Třeba shánět svému mazlíčkovi potravu, která podle všeho musí být ještě pohyblivá, když se mládě krmí.

 Že by to bylo mrtvé?

Ve snímku je pár scén, na které stojí za to kouknout, hlavně pokud máte rádi klasické triky, ale nejedná se o nějaké unikátní scény, spíše o to, že se tvůrci se svým malým rozpočtem místy docela dobře poprali. Bohužel takové scény tvoří skutečně minimum filmu, který možná měl snahu, ale ta vůbec nevyšla. Z tohohle sledování musíte zákonitě odcházet hodně rozladění.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář