The Crossbreed (2017)

10%
Tak se nám tu něco hezky nakřížilo.

The Crossbreed

USA, 2017, 85 minut

 

Režie: Biray Dalkiran

Scénář: Biray Dalkiran, Safak Güçlü

Hrají:

Angela Durazo (Amy)

Nathan Schellerup (John)

Malinda Farrington (Maria)

Danny Winn (Paul)

 

Podle názvu to vypadá, že se nám v tomhle filmu budou křížit druhy. Není jasné jaké, ale mohlo by to být zajímavé. A pak si snímek „The Crossbreed“ pustíte a zjistíte, že na tom vlastně není zajímavé vůbec nic. Další amatérský film, který se hodně špatnými CGI triky snaží někoho vyděsit, i když k tomu nemá skoro žádné prostředky. A ani schopnosti svých tvůrců.

Pusa, co bolí.

Když máte scénu, která je skutečně potenciálně děsivá, ale jste schopni ji zabít tím, že ji nedokážete dobře natočit, že místo toho, abyste nechali zaznít ticho, necháte postavy zbytečně mluvit, je tak nějak jasné, že tady něco v pořádku nebude. A snímek „The Crossbreed“ v nepořádku prostě je. Biray Dalkiran nemá dostatečné schopnosti, aby i relativně dobrou hororovou scénu vygradoval.

No, už se to narodilo.

Scénář filmu „The Crossbreed“ také není zrovna moc velká perla. Skoro to vypadá, že by na světě mohly být nějaké ty démonické entity. A zrovna jedna taková, nebo prostě nějaké zlo, se dostalo do hlavní hrdinky filmu, která touhle zlou entitou byla znásilněna. A něco v ní zanechala. Ano, hlavní hrdinka je těhotná, ale nikomu to nechce říct, protože by v sobě mohla mít něco zlého.

Asi o bude děsivé.

Mohl to být snímek o vymítání, což tak úplně není, mohl to být i snímek duchařský, což už tak trochu je, především je to ale o tom, jak se s nastalou situací dovede hlavní hrdinka vypořádat. A pak dochází na to nejzajímavější – na její sny a představy. Tam je vidět, že i nějaká snaha vyděsit byla, ale pokud už je tu super scéna, daří se jí skvěle zabít příšernými počítačovými triky – viz pánvička.

Pusa, co bolí.

Americký snímek „The Crossbreed“ není vyloženě vizuálně špatný je vidět, že technika, kterou měli tvůrci k dispozici, za něco stála, ale bohužel na scénáři a hereckých výkonech a především na režijním vedení se až moc ukazuje, že tohle natočil někdo, kdo nebyl až tak moc schopný. Tohle je horor, ale bez hororu, bez scén, kde byste se skutečně bály nebo cítili něco nepříjemného.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (příšery, děti)


Přidat komentář