The Crucifixion (2017)

50%
Takový obyčejný příběh o jednom vymítání.

The Crucifixion

USA, Velká Británie, Rumunsko, 2017, 90 minut

 

Režie: Xavier Gens

Scénář: Chad Hayes, Carey W. Hayes

Hrají:

Sophie Cookson (Nicole Rawlins)

Corneliu Ulici (Otec Anton)

Ada Lupu (Sestra Adelina Marinescu)

Brittany Ashworth (Sestra Vaduva)

 

Xavier Gens za sebou má rozhodně zajímavé filmy, ať už je to hodně nepříjemný horor „Hranice smrti“ anebo třeba americká béčková produkce v podobě snímku „Hitman“. Podílel se i na povídkovém snímku „The ABCs of Death“ a má za sebou další filmy, které jsem osobně zatím neviděl. Trochu mě ale i tak překvapilo, že se pustil do něčeho tak „obyčejného“ jako je vymítání.

Kdopak to jde na návštěvu?

Ano, snímek „The Crucifixion“ není nic jiného než vymítačský horor, i když zároveň je to snímek, který se snaží demýtizovat. Přesně o to jde totiž reportérce Nicole Rawlins (Sophie Cookson), která se rozhodne, že je potřeba se podívat na jeden případ, kde se kněz snažil o to, aby zbavil jednu nevinnou ženu démona, ale nedopadlo to moc dobře. Je muž vrah, anebo jen slabý vymítač?

Budete i viset hlavou dolů.

To se stalo v roce 2004, kdy otec Dimitru vykonal exorcismus na sestře Adelině. Kolem byly další čtyři jeptišky a v Adelině podle všeho démon Agares. Adelina zemřela, kněz i sestry byli zatčeni za vraždu nebo za podíl na vraždě. Nicole Rawlins se pouští do vyšetřování toho, jak to tehdy vlastně bylo, aby ukázala, jaká je pravda. Sama je pak překvapena, co ve skutečnosti objeví.

Moc se jí to nelíbí.

Na snímek „The Crucifixion“ se velmi dobře kouká, protože je vidět, že ho natočil režisér, který je schopný a který má k dispozici techniku, s níž se dá dobrý film natočit. Překvapivě tu ani nejsou vyloženě protivné postavy, a pokud už dojde na exorcismus nebo na něco akčnějšího, tak je to velmi dobře zvládnuté, ať už trikově anebo herecky. Tohle se snímku musí nechat.

Ne, fakt se jí to nelíbí.

Americko-britsko-rumunský snímek „The Crucifixion“ je dobře natočený horor o vymítání, který je ale v ostatních ohledech celkem obyčejný. Není tu nic překvapivého, není tu nic, čím by film dokázal vybočovat z vymítačského průměru. Není tu nějaký nový zvrat, není tu nic, čím by film dovedl zásadně ospravedlnit, proč vlastně byl natočen. Prostě další film o vymítání. Dobrý, ale jen průměrný, víc ne.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář