The Curse of the Mummy's Tomb (1964)

40%
Mumie trochu jinak, ale opravdu jen trochu.

The Curse of the Mummy's Tomb

Velká Británie, 1964, 78 minut

 

Režie: Michael Carreras

Scénář: Michael Carreras

Hrají:

Terence Morgan (Adam Beauchamp)

Ronald Howard (John Bray)

Fred Clark (Alexander King)

Jeanne Roland (Annette Dubois)

 

Druhé pokračování mumie se zaměřilo na trochu jinou premisu, což vedlo k tomu, že máte pocit, že skutečně sledujete jiný film než ten první, který studio Hammer natočilo v roce 1959. Také to vedlo k tomu, že se v podstatě nejedná o pokračování, ale o další film s mumií, který byl studiem Hammer natočen. Série je tak skutečně především tematická, nic víc v tom nehledejte.

 Takzvaná modrá mumie.

Je to na jednu stranu dobře, protože se daří udržet kouzlo doby, na druhou stranu je tu trochu problém, jestli má vlastně pokračování čím upoutat, když zde sice je pořád mumie, která se ale objevuje po relativně dlouhé době a většinou je zde krátce, ve filmu „The Curse of the Mummy's Tomb“ totiž navíc chybí to, na co studio Hammer velmi často lákalo nejvíce – herecké hvězdy.

 Trocha exotiky.

Film „The Curse of the Mummy's Tomb“ se obešel bez velkých hereckých hvězd, takže nečekejte Christophera Leeho v roli mumie nebo Petera Cushinga v nějaké jiné roli, která bude proti mumii stát. Takže nám nezbývá, než se dívat na neznámé tváře, a doufat, že alespoň svou krásou nějaké ty herečky dovedou trochu oslnit. A myslím, že v tomhle ohledu se to docela daří.

 Už si pro někoho jde.

Je zde rozdíl oproti prvnímu filmu, kdy byla mumie jen nástrojem jednoho zlotřilce. V tomhle případě už se jedná o standardní kostru, kdy mumie představuje toho hlavního záporáka, který jde po živých. Ale nakonec z toho vychází celkem dobře, v podstatě jako mrtvý, který nedokázal spočinout. No, na konci to skoro vypadá, že by odpočinek přijít mohl. Pak jsou tu ale ještě další díly. Jenže mumií může být v podstatě kdokoli, kdo umřel dávno v Egyptě a oni ho mumifikovali.

 Ještě že mumii ruce neupadly.

No jestli jsem prvnímu filmu dal 40 %, tak v tomhle případě prostě výš jít nemůžu. Je to podobně nekvalitní, i když ten příběh by se mi možná líbil přece jen víc. Ale herecké výkony tu jsou takové někdy až směšné, hlavně s tím cizím přízvukem to je tragédie. Ale snímek má pořád nějakou úroveň a dá se na to koukat. Mumie ale nebude v těchto filmech moje oblíbené monstrum.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář