The Cursed (2018)

30%
Trochu toho strachu z Malajsie v hongkongské produkci.

The Cursed

Malajsie, Hong Kong, 2018, 86 minut

 

Režie: Wai Ying Yip

Scénář: Wai Ying Yip

Hrají:

Anita Chui

Suet Lam

Wilfred Lau

Annie Liu

 

Co asi může vzniknout v produkci, která je malajsko-hongkongská? Popravdě nic světoborného, ale prostě jen duchařina, která má malajskou produkci tak nějak jen proto, že se tam velká část děje odehrává, i když zen dům by se mohl nacházet kdekoli jinde, nejen v Malajsii. Klidně by se to mohlo odehrávat v Hong Kongu, v Číně anebo jiné, třeba i neasijské zemi.

Asi je tam napsáno "The Cursed"

Chirurg z Hong Kongu se dozví, že by měl dědit nějaký ten majetek v Malajsii. A kdo by nechtěl, že jo? Je to docela pěkný dům, vlastně by se dalo mluvit o tom, že se jedná o vilu, takže kdo by něco takového nechtěl, že jo? Ale hlavní postava snímku „The Cursed“ má i trochu jiné zájmy. Docela rád by se dověděl něco o své rodině a hlavě o své minulosti, která je pro něj zavřená.

A tady taky.

Spolu se svými sestrami se do Malajsie skutečně vydá, aby zde narazil i na svou starou přítelkyni a snad i lásku. Jenže to není všechno, co místo přinese. Té minulosti, která se chce nechat odhalit, je ještě více. A nebude to rozhodně příjemné. Přece jenom, pořád je snímek „The Cursed“ duchařinou, takže zde půjde o nějaké ty duchy a logicky tedy i o mrtvé jedince, z nichž se duchové stali.

A rovnou i zadní strana.

Snímek „The Cursed“ je na první pohled hodně americký, snaží ser jet v klasickém duchu, kdy se postavy ocitnou v tajemném domě, kde je nějaká paranormální aktivita a ony mají buď odhalit, co se děje, anebo prostě jen trpět tím, co se jim děje. Jediné, co je tu trochu asijské, je pojetí duchů. Ale lehce mi vadilo i to, že se zde objevuje humor, který mi přišel skoro až nadbytečný, prostě jen snaha o úlitbu divákovi.

A ještě jednou přední strana.

Malajsko-hongkongský snímek „The Cursed“ nepřináší nic zajímavého, rozhodně to není duchařina, která by se snažila být asijská, nějakým způsobem jiná a zajímavá. Popravdě to jde tak daleko, že je to podobné spíše asijským filmům, což znamená v podstatě to, že je to bez atmosféry a spíše se to snaží diváka pobavit. Je to škoda, tohle mohlo být místy docela pěkně drsné.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář