The Dark Side of Midnight (1984)

60%
Vraždící maniak Creeper to rozjíždí.

The Dark Side of Midnight

USA, 1984, 108 minut

 

Režie: Wes Olsen

Scénář: Wes Olsen

Hrají: James F. Moore, Wes Olsen, Sandy Schimmel

 

Mám slabost pro starší a staré filmy. Už jsem to několikrát zmiňoval, ale na filmu „The Dark Side of Midnight“ se tohle moje staromilství projevuje naplno. Já vidím, jaké tam jsou chyby, vidím, že to je brakové a hodně naivní, místy i hloupoučké, ale nemůžu si pomoct, je na tom prostě něco krásného, něco milého, něco zábavného. Snad i v tom, jak to hercům místy ale vůbec nejde.

 Když nevíte, co číst.

Jsme na nějakém americkém maloměstě, popravdě je celkem jedno, co je to za místo. Chtělo se mi říct, že je i jedno, co je za rok, ale na filmu „The Dark Side of Midnight“ je zřejmé, že to musí být 80. léta a že to musí být nějakou dobu poté, co byly natočeny ty nejzákladnější filmy žánru vyvražďovaček, jako jsou „Halloween“ nebo „Pátek třináctého“, protože právě z nich „The Dark Side of Midnight“ vychází.

 Kam voláš?

Jsme tedy na maloměstě, kde dochází k tomu, že jsou zabíjeni lidé, převážně mladé dívky. Je trochu škoda, že film „The Dark Side of Midnight“ v tomhle ohledu není trochu explicitnější, protože trocha té nahoty by mu neuškodila, stejně jako by mu neuškodilo, kdyby to bylo trochu více krvavé, klidně i směrem ke gore, protože tenhle film si o trashovitost jednoduše říká. Je takový.

 A co je to ten sex?

Ale dobře, máme tu zabíjení a samozřejmě tu máme lidi, kteří se snaží zjistit, co se děje a kdo je tajemný Creeper, který zabíjí. Ve svém znázornění je příběh nesmírně jednoduchý, až se chce říct, že je opravdu hloupý, protože divákovi nepřináší žádné vyloženě velké překvapení. Přesto si nemůžu pomoct, já jsem každou minutu sledoval s úsměvem na tváři. Ano, úsměvem, tohle není film, co vás vyděsí.

 Nemám tušení...

Americký snímek „The Dark Side of Midnight“ je horor opravdu jen v tom smyslu, že patří do ranku slasherů, ale i s nimi má z hlediska drsnosti, atmosféry a napínavosti jen málo společného. Hlavně je to takový jednoduchý film, který na vás chce dýchnout atmosférou 80. let a ukázat vám, že to šlo špatně, ale nakonec to své kouzlo mělo. V současné době se podobné filmy prostě netočí.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář