The Darkest (2017)

40%
Francouzský film, kde je hodně tma.

The Darkest

Francie, 2017, 67 minut

 

Režie: Robin Entreinger

Scénář: Guillaume Levil

Hrají:

Alexandra Bialy

Valentin Bonhomme

Benjamin Robert

Claire Suchet

 

I když se snímek jmenuje celkem jasně anglicky, „The Darkest“ prostě anglické je, tak snímek je ve skutečnosti francouzský, a to jako celek, tedy nečekejte nějakou angličtinu, tady se bude mluvit jazykem žabožroutů. Na škodu to ani není, protože to, co se zde říká není vyloženě tak důležité jako to, co se zde děje. Snímek „The Darkest“ se totiž v první řadě snažil o atmosféru.

Příště silnější světlo.

Tady totiž nejde jen o něco temného, tady jde dokonce o něco nejtemnějšího, jak název francouzského hororu napovídá. Tvůrci tenhle aspekt vzali hodně doslova, a to v tom smyslu, že se prostě zaměřili na temnotu. Pokud vám na obrazovku svítí hodně slunce, možná mnohdy z filmu ani nic neuvidíte. Tady je skutečně lépe dívat se na film potmě, abyste něco viděli. Potmě prožívají děj i postavy.

Opravdu tam chce jít?

Těch postav zde není mnoho, hlavní jsou dvě. Christophe (Valentin Bonhomme) a Céline (Claire Suchet). Tihle dva tvoří pár, který se rozhodne, že by bylo docela fajn se vydat někam do divočiny a užít si sebe sama. Na první pohled se mi na snímku líbí, že se nezatěžuje nějakými scénami typu chlastání, sex, apod. Tady se jde rovnou na věc. Tedy rovnou do temnoty.

Fakt je tam tma.

V „The Darkest“ si tvůrci na nic nehrají a je hned jasné, o co tady šlo. Divák by se měl být u toho, jak jsou postavy v noci samy, jak je všude kolem tma a jak to vypadá, že po nich možná něco jde, že v té tmě není jen vzduch, ale možná se tam něco skrývá. Na tohle snímek sází, vlastně to trochu připomíná horor „záhada Blair Witch“. Minimálně v tom, že mě ani „The Darkest“ nebavilo.

A sem tam i krev.

Francouzský horor „The Darkest“ chce hrát na komorní prostředí a také na jednoduchost. Atmosféru buduje způsobem, který se tak nějak nabízí, ale přitom by měl být funkční. Nemůžu si ale pomoct, sledování tohoto filmu mi prostě nic nedalo. Nejsou zde momenty, jež by skutečně stálo za to. Je to takový odvar známého a viděného. Krátká stopáž ale rozhodně potěší.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář