The Demonic Dead (2017)

20%
Démonická smrt nemusí být konečnou.

The Demonic Dead

USA, 2017, 63 minut

 

Režie: Rick Vargas

Scénář: Rick Vargas

Hrají: Eric Roberts, Ronee Collins, Arben Selimi

 

Je trochu blbé, když se snažíte natočit film, který si vyloženě říká o to, aby byl docela propracovaný, a to hlavně po stránce efektů, ale ve skutečnosti nemáte penze pořádně ani na to, abyste si mohli dovolit jiné interiéry než vlastní domy, vlastní auta, apod. A přesně takový je snímek „The Demonic Dead“. Příběhově se snaží být velký, ale provedením je až příliš malý.

 Zabít, nebo se nechat zabít.

Snímek „The Demonic Dead“ se zaměřuje na vražedkyni, která je na útěku a zanechává za sebou jen mrtvé. Problém téhle vražedkyně, která se jmenuje Maria Cruz, je v tom, že je posednutá. Ano, ovládá ji nějaký temný démon. Ale pozor, to není všechno. Navíc je tu ještě armáda nemrtvých, které má Maria k dispozici a které jí poslechnou na slovo. Nebo tak něco...

 Drsná parta.

Problém je v tom, že tu vlastně žádná armáda nemrtvých není a Maria Cruz není zrovna nejlepší z vražedkyní, jaké by filmové plátno mohlo vidět. Vlastně je docela strašná, stejně jako jsou jizvy, které má na obličeji a které očividně vycházejí ze zjizvení hlavní postavy v ikonickém snímku „Vymítač ďábla“. Ale popravdě, že se odkazuje na tuhle klasiku, to je samo o sobě jedno.

 Teď mě poslouchejte.

Sledovat snímek „The Demonic Dead“ je tak trochu utrpení. Chce to být akční, ale je to jako když si dospělí hrají na zadním dvorku nějaké dětské hry. Jenže to ani nemá ten náboj, co dětské hry mívají, kdy je skutečně prožíváte, tady není moc co prožívat. Je to unylé, je to pomalé, je to rozhárané, kdy chvíli máte pocit, že ani nekoukáte na horor, ale jen na nějaké domácí video z dovolené.

 Že by trocha intimností?

Americký snímek „The Demonic Dead“ rozhodně nestojí za pozornost, protože v něm jednoduše není nic, co by vás byť jen trochu dokázalo vytrhnout. A vlastně ne, tohle tvrzení musím trochu poupravit, protože ve snímku a při závěrečných titulcích zazní píseň, předpokládám, že se jmenuje Katharine, nebo tak nějak, a ta se docela do paměti vryje. Jinak ale nic.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář