The Door with Seven Locks (1940)

45%
Trochu mdlé zpracování jednoho trochu přeplácaného příběhu.

The Door with Seven Locks

Velká Británie, 1940, 89 minut

 

Režie: Norman Lee

Scénář: John Argyle, Gilbert Gunn a Norman Lee podle románu Edgara Wallace

Hrají:

Leslie Banks (Dr. Manetta)

Lilli Palmer (June Lansdowne)

Romilly Lunge (Dick Martin)

Gina Malo (Glenda Baker)

 

Snímek „The Door with Seven Locks“ se z mého pohledu bohužel zařadil k těm, u nichž na něco čekáte, myslíte si, že by to mohlo přijít a pozvednout snímek do trochu jiných výšin, ale ono se nakonec ukáže, že tu nic takového není a že to je prostě starý horor, který nedokázal využít potenciál literární předlohy a skutečný horor se z něj nakonec nestal, jen takové starší drama.

To se nám ale povedlo.

Chápu, v jaké době byl snímek „The Door with Seven Locks“ natočen, ale přece jen by bylo fajn, kdyby toho bylo trochu víc, alespoň něco málo explicitního, když už tu máme starý strašidelný dům, který je navíc ještě doplněný o tajemnou místnost, která podle všeho sloužila jako mučírna. Ale ono je to všechno trochu zamotanější a zápletka je celkově trochu šílenější. Možná místy až trochu směšná.

Hezká místnost.

Snímek „The Door with Seven Locks“ začíná tím, že umře jeden starý muž. Zbylo po něm moc pěkné dědictví, ale je tu jeden háček. Ono už to tak bývá, vždycky je tu jeden háček. Nebo jich je rovnou sedm. Je to sedm klíčů, které je potřeba spojit, aby bylo možné otevřít tajemné dveře, za nimiž by se mělo dědictví po starém muži nacházet. Ale spojit v klidu sedm lidí není snadné.

Pořádná deka.

Ve chvíli, kdy zjistíme, jak se to má s podmínkami dědictví, si najednou říkáte, jestli je tohle kriminálka nebo noir, protože to má prvky obojího. Jsou zde navíc ještě nějaké ty podvody, přibydou vraždy, každý chce poklad celý, stejně jako chce dědička zjistit, jak se to vlastně má s dědictvím a jaké tajemství je obsaženo za zamčenými dveřmi. Možná to ale nestojí za objevování.

Ochrání ho?

Britský film „The Door with Seven Locks“ v sobě má určitý potenciál, který ale dle mého nebyl využit. Jasně, musí se vzít v potaz doba vzniku filmu, ale já jsem z toho prostě neměl pocit, že tvůrci chtěli natočit horor, spíš jim šlo o to, aby natočili film, který bude určený masám. A pokud to byl jejich cíl, tak se jim to trochu povedlo, jen ten film nijak zásadně nevybočuje.

 

Hodnocení: 45 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář