The Echo (2008)

50%
Ozvěna? Možná i v tom smyslu, že tohle není originál, ale remake.

The Echo

USA, 2008, 90 minut

 

Režie: Yam Laranas

Scénář: Eric Bernt, Shintaro Shimosawa, Yam Laranas a Roy Iglesias

Hrají:

Jesse Bradford (Bobby Reynolds)

Amelia Warner (Alyssa)

Carlos Leon (Hector Rodriguez)

Iza Calzado (Gina)

 

Yam Laranas, filipínský filmař, dostal možnost si zremakovat svůj vlastní snímek, který šel do distribuce jako „Sigaw“ (do té mezinárodní jako „The Echo“). Původní horor natočil v roce 2004, k předělávce se dostal hne o čtyři roky později. To není vůbec špatné. Asijské remaky se v té době ještě dělaly, byly stále horší a horší a zrovna „The Echo“ na tom nic výrazně nezměnilo.

Taky slyší ozvěny?

„The Echo“ je snímek, který jede až v příliš jasně zajetých kolejích duchařského hororu, a tak vás zde nemá co překvapit. Nutno ale uznat, že poetika má hodně blízko třeba ke španělskému hororu. Výborně jsou zde použity barvy, kdy celkové ladění spíše do hnědé dává filmu dobré atmosférické kontury. Díky tomu vyznívá „The Echo“ přece jen o něco lépe než jen klasický remake.

Ozvěna v zrcadle?

Snímek „The Echo“ má docela dobrý casting, kdy nejen hlavní postava v podání Jesseho Bradforda, ale především sadista zahraný Kevinem Durandem byli skvěle vybraní. Vše se odehrává na malém prostoru, což filmu pomáhám nemluvě o tom, že ten dům není zrovna místo, kde byste čekali milé lidi, ale spíše takové, kteří něco skrývají, třeba temného, anebo prostě jen hledají únik, nějaký azyl.

Milý soused?

Bobby Reynold (Jesse Brasdford) je trestanec, který byl po odpykání trestu propuštěn na svobodu. Vrací se do bytu své matky, která však již nežije – byla mrtvá nalezena v bytě v době kdy byl syn za mřížemi. Že by za její smrt mohlo něco víc než jen zdravotní stav? Bobby brzy zjišťuje, že život v domě rozhodně není jednoduchý, ať už kvůli sadistickému sousedovi anebo divným zvukům, které neustále slyší.

Dobrý trik!

V konečném důsledku je pro mě snímek „The Echo jen průměrným filmem. Není vyloženě špatný, ale prostě ve chvíli, kdy se jedná o remake, se na něj dívám jinak. Jako kdyby tím film automaticky něco ztrácel. I u písní mám raději jejich původní verze. Jasně, jsou i výjimky, ale zrovna „The Echo“ nebude jedna z nich. Pokud vás ale původní film minul, rozhodně to pro vás ztráta času nebude.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář