The Ghost Beyond (2018)

20%
Duchařina bez nápadu.

The Ghost Beyond

USA, 2018, 90 minut

 

Režie: R. Michael Givens

Scénář: Pearry Reginald Teo a Steven Paul

Hrají:

Trevor Donovan (John Burrows)

Vail Bloom (Jennifer Burrows)

Bobby Batson (Johnny Burrows)

Silvio Wolf Busch (Johannes)

 

Když už máte v názvu filmu slovo „ghost“, tedy duch“, asi je celkem jasné, že to bude horor, navíc horor duchařský. A takový tenhle americký snímek také skutečně je. Stačí vám říct, že se bude jednat o duchařský horor a už si tak nějak domyslíte, jaký vlastně bude a hlavně o čem bude. Je to škoda, ale v tomhle se prostě nespletete. „The Ghost Beyond“ je neskutečně ohraný a navíc nepříliš dobře natočený.

Fakt jak telenovela.

John Burrows (Trevor Donovan) je autor, který zrovna neprožívá svoje nejlepší období. Aby se zase nastartoval, přestěhují se do nového domu, kde je samozřejmě nějaká temná minulost. Trochu to připomíná snímek „Sinister“, ale v tomhle případě už vám od začátku bude vadit, jak to má místy skoro proporce telenovely, hlavně v těch záběrech, které nejsou hororové. Ale ony ani ty hororové scény nestojí za moc.

Ale dojde i na panenky.

John má synka, který se v novém domě necítí zrovna nejlépe, hlavně proto, že vidí ducha nějaké holky. Ten duch není zrovna moc hezký, ale tak to duchové moc nebývají. Popravdě to ale není vizuálně něco, co by vás ohromilo. Synek slyší divné hlasy, táta je celkově v domě docela v prdeli a nevypadá to, že by začal psát. Ale dál pokračují v sebedestrukci, která je tak nějak čeká. Nebo utečou?

A pak zase telenovela.

Snímek „The Ghost Beyond“ je jako horor tragický a většina děsivých scén, které zde jsou, jsou natočeny tak špatně, že prostě nefungují. Dokonce ani ty lekačky, pokud to lekačky měly být, nejsou zrovna něco, co vás dostane. Jako kdyby R. Michael Givens pořádně nevěděl, jak se jednotlivých scén zhostit. Anebo to zkusil jinak, ale prostě mu to ani trochu nedošlo. Tohle není děsivý film.

A pak zase trochu horor.

Americký horor „The Ghost Beyond“ je snahou o duchařskou historku, která je stokrát omletá, což je základní problém. V ději zde není ale vůbec nic originálního, všechno je to derivace již mnohokrát viděného. A ke všemu je to natočeno způsobem, kdy chvílemi nevíte, jestli se díváte ne horor anebo jen na nějakou televizní rodinnou produkci, kterou jste si omylem přepnuli.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář