The Ghostmaker (2012)

40%
Jak si vyrobit mašinku, která z vás udělá ducha.

The Ghostmaker

USA, 2012, 91 minut

 

Režie: Mauro Borrelli

Scénář: Mauro Borrelli a Scott Svatos

Hrají:

Aaron Dean Eisenberg (Kyle)

Liz Fenning (Julie)

J. Walter Holland (Sutton)

Jared Grey (Platt)

 

Co si takhle sestavit stroj, který vás vytrhne z vašeho hmotného těla a promění vás v ducha, který může chodit kdekoli nevidět? To je přece strašně cool! Jasně, kdyby četli komiks „Zámek a klíč“, nejspíš by přišli na to, že je mnohem jednodušší řešení – prostě jen odemknout dveře a projít jimi, ale oni chtěli něco trochu komplexnějšího, co skoro odkazuje až na Clivea Barkera.

Asi vyrábí ducha.

A proč ne? Ono to docela funguje, protože stroj, do kterého si lehají, vlastně taková rakev, je skutečně přenáší do jejich astrální podoby. A jelikož to jsou mladíci, konkrétně na vysoké škole, a nemají zrovna moc peněz, napadne je způsob, jak trochu využít skutečnost, že mohou třeba sledovat týpka, který si ukládá peníze do sejfu, a pak si je prostě jen vzít, protože okoukali kód.

Že by už ho vyrobil?

Dobře, rakev, kterou používají, není zrovna jejich vynález, ale podle všeho se jedná o mechanismus, který vznikl někdy v 15. století. Což je ještě víc cool, protože je patrné, že je v tom spousta mytologie, má to nějakou historii, hned je to něco temnějšího. A nějak se to ke skupině vysokoškoláků nehodí. Ale to je jedno, jde hlavně o to, že mohou opustit svoje tělo a co dělají pak.

A další duch?

Jasně, že chlapci, to nakonec nebudou myslet moc dobře, hlavně ve chvíli, kdy jeden, který je ochrnutý, ve chvíli, kdy se přenese do astrálního těla, zase může chodit. Do toho se ještě zapojí nešťastná láska, nebo spíš jeho šílenství, no a je jasné, že následky nebudou zrovna hezké. Nedá se nic dělat, je jedno, jak se lidé mění v duchy, nakonec je ta zápletka nesmírně tuctová.

Na internetu se najde vše.

Americký snímek „The Ghostmaker“ je ukázkou toho, že tvůrci možná na začátku měli i docela zajímavý nápad, ale to všechno se nakonec rozmělnilo v celkem banální zápletku o tom, jak si člověk všechno dokáže posrat sám, a to natolik, že zabíjí, co mu jenom jeho schopnosti stačí. A je mu jedno koho. Ke konci už je to tak ohrané, že je vám jedno, kdo zemře.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář