The Gingerdead Man (2005)

40%
Perníček to trochu přehnal a dal se na dráhu sériového vraha.

The Gingerdead Man

USA, 2005, 70 minut

 

Režie: Charles Band

Scénář: William Butler a Domonic Muir

Hrají:

Gary Busey (Millard Findlemeyer)

Robin Sydney (Sarah Leigh)

Ryan Locke (Amos Cadbury)

Larry Cedar (Jimmy Dean)

 

O čem asi bude snímek, který se jmenuje „The Gingerdead Man“, což by se dalo přeložit jako „Smrtící Perníček“ (tady jsem byl u překladu celkem kreativní)? Stačí si představit Perníčka ze „Shreka“ a je vám to celkem jasné. Tohle je totiž přesně to, co dostanete. Perníček, který se docela nasral a změnil se v pořádného řezníka. Nebo alespoň v lehkého řezníka, který to zase s těmi násilnostmi moc nepřehání.

 Překvapení mezi cukrovinkami.

Když se rozhodnete, že chcete mít v hlavní roli zlého Perníčka, musíte mít jedno zásadní – dobré provedení právě této záporné postavy. V dnešní době by to skoro evokovalo nutnost digitálních efektů, ale Charles Band se před natáčením rozhodl, že jeho záporák bude dělán klasickými triky a nutno mu přiznat, že tohle je aspekt, který se mu docela povedl. Bohužel těch ostatních povedených není tolik.

 Chtělo by to zubaře.

„The Gingerdead Man“ se vyznačuje tím, že se jedná o klasické béčko ve stylu „Dětské hry“ ale s tím, že neměl Band tolik finančních prostředků, aby z toho mohl udělat něco mainstreamového. A nejspíš ani nechtěl. Prostě se vrhnul na béčko a v tomhle duchu pokračoval. Už úvodní scéna s Garym Buseyem ukazuje, v jakém duchu to bude. Nijak vytříbený scénář, jednoduchý děj a dávka násilí.

 Zbláznil se z přemíry cukru?

Charles Band tentokrát nespolupracoval se svým bratrem Richardem, ale ve filmu můžete jako zákazníky pekárny vidět jiné členy Bandovy rodiny. Konkrétně se jedná o jeho matku (Jacquelyn Band) a dva syny (Zalman Band a Harlan Band). Rodinný podnik Bandových tedy funguje i v tomto případě, i když nikoli tolik v dalších ohledech. Charles Bandi si ale tradičně film také produkoval.

 Vytekla mu poleva...

„The Gingerdead Man“ se drží celkem při zemi a nedovede nadchnout. Jedinou skutečně dobrou scénou je to, jak Perníček skončí. Tohle je zábavné na poměry celého filmu a přesahuje to ostatní scény a ostatní zabíjení. Dialogy jsou směšné, postavy jinak nejsou moc zapamatovatelné a film se nevykouří z hlavy jen proto, že ten záporák je na první pohled pořádně praštěný.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář