The Gracefield Incident (2017)

40%
Trocha těch mimozemšťanů.

The Gracefield Incident

USA, Kanada, 2017, 89 minut

 

Režie: Mathieu Ratthe

Scénář: Mathieu Ratthe

Hrají:

Mathieu Ratthe (Mathew Donovan)

Victor Andres Turgeon-Trelles (Joe Mendez)

Kimberly Laferriere (Jessica Donovan)

Juliette Gosselin (Julia Gilbert)

 

Mimozemšťani a horor, to není spojení, které má každý rád, i když jsou filmy, které tohle splňují velmi dobře a jsou klasikou. „Vetřelec“ je asi nejlepším příkladem, i když i takový film „Věc“ rozhodně stojí za připomenutí. Film „The Gracefield Incident“ se k téhle skupině bohužel nepatří, protože se rozhodl jít „moderní“ cestou ruční kamery. A to prostě není ono. Jak se říká, opakovaný vtip není vtipem.

Co to letí?

Snímku „The Gracefield Incident“ se ale musí – ještě než vyzdvihnu negativa – nechat jedna věc. Jsou zde scény, kde skutečně něco vidíme. Jasně, těch, kde se kamera hýbe moc rychle a my zahlédneme jen siluetu, je také mnoho, ale pak tu jsou statické záběry (kamera spadla na zem), kdy opravdu spatříme to, proti čemu postavy stojí. A to je na found footage snímek celkem fajn.

Hezká grafika.

Začátek je trochu nečekaný, i když divákovi celkem rychle dojde, že byla potřeba tu vytvořit trochu toho dramatu, aby pak mohl sledovat postavy, které nejsou jen ploché, ale mají za sebou nějakou tragickou minulost. Scéna v automobilu, který má dopravní nehodu, je celkem povedená, velmi nepříjemná. Pak následuje nějaký ten zajímavý sci-fi prvek a pak found footage klasika.

Moc hezké to ale nebude.

Tou klasikou je skutečnost, že se pár, který měl dopravní nehodu, vydává s dalšími dvěma páry na do luxusní chaty, kterou vlastní jejich šéf. Ten má jednu posedlost – myslí si, že v lese žije Bigfoot a snaží se ho odhalit. Šestice se mu vysměje, ale sami velmi brzy zjišťují, že mezi stromy se skutečně pohybuje něco podivného, co není možné vysvětlit standardními lidskými znalostmi.

Už jsou tady.

I když je americko-kanadský snímek „The Gracefield Incident“ z ranku found footage, tak rozhodně má své kvality, minimálně z hlediska svého technického provedení. Herecky není nijak přesvědčivý, dějově nijak nepřekvapí, ale když ho budete sledovat, budete mít pocit, že něco vidíte, že tu skutečně je něco, co má přidanou hodnotu. Ani tak to ale nestačí alespoň na průměr.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (mimozemšťani, found footage)


Přidat komentář