The Harvesting (2015)

20%
Tahle sklizeň se nevydařila.

The Harvesting

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: Ivan Kraljevic

Scénář: Ben Everhart

Hrají:

Elena Caruso (Dinah)

Chris Conner (Jake)

Jennifer Gareis (Sarah)

Noah Headley (Steven)

 

Taky máte tak rádi filmy, kde nějakou dobu na něco čekáte, už si skoro myslíte, že to bude o ničem, ale pak vás film najednou překvapí a dovede vás dokonale strhnout? Tak přesně tohle film „The Harvesting“ není. U něj budete hodinu a půl čekat a ono vůbec nic nepřijde jen snaha nějaké scény natahovat v domnění, že se dostaví ten správný hororový efekt. Nedostavil se.

 Ty vousy...

Přitom ale má snímek docela dobré prostředí, kde by se dal horor natočit. Nebo alespoň já mám takovou utkvělou představu o tom, že amišské komunity jsou místa, kde se mohou odehrávat hodně zajímavé příběhy. A snímek „The Harvesting“ by tomu i nasvědčoval, protože je zde dobrá úvodní scéna, která ukazuje, že v rámci osady to není zrovna moc velká idylka.

 A ty čepečky.

Uzavřená komunita musí zákonitě vést k tomu, že se zde začnou projevovat nějaké problémy, třeba už jen proto, že mladí přemýšlejí jinak. Anebo se akorát naštvou na ty staré a třeba je rozsekají sekyrou. Úvodní scéna má ale ještě jinou pointu, která je sice lehce přitažená za vlasy, ale budiž. Pak se dostáváme k meritu věci, tedy k manželům a jejich synkovi, kteří nedaleko amišské komunity začnou bydlet.

 Matka byla nejistá.

Rodinka si myslí, že tu vyřeší své manželské problémy, ale ukáže se, že budou muset řešit ještě něco úplně jiného. V okolí číhá něco zlého, co by se mohlo dostat ven během slunovratu. Jenže jak se ukáže, ono to asi opravdu jenom číhá, protože se nic pořádně ven nedostane a skutečný děs zůstane někde na půl cesty s tím, že se ve filmu vlastně ani neprojeví. Potenciál úvodní scény zůstává nenaplněn.

 Asi měla důvod.

„The Harvesting“ je takovou jízdou na jistotu. Na jistotu nekvality, kdy herci možná nejsou tak otřesní, ale snímek jako celek nefunguje jako horor, což je u hororového filmu docela problém. Funguje spíše jako takové lehké drama, kde se sem tam objeví nějaký ten drsnější prvek, ale ve skutečnosti se neděje nic, co by diváka dovedlo jakkoli zaujalo. Škoda nevyužitého prostředí.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář