The Haunted House on Kirby Road (2016)

30%
Parta nezajímavých lidí se nás snaží zabavit.

The Haunted House on Kirby Road

Kanada, 2016, 83 minut

 

Režie: Stuart Stone

Scénář: Stuart Stone a Adam Rodness

Hrají:

Nina Kiri (Jordan)

Chris Kapeleris (Drew)

Sammi Barber (Becca)

Austin Duffy (Truggers)

 

Snímek „The Haunted House on Kirby Road“ je takovou celkem klasickou ukázkou hororu pro mladé. Hodinu (tedy v tomhle případě 50 minut) se zde nic neděje, tedy nic hororového, což se pak tvůrci snaží dohnat nějakým tím masakrem a celkem gory scénami, jež se objevují v závěru. Do jisté míry se jim to i podaří, ale stejně se nezbavíte dojmu, že to vlastně moc horor nebyl.

Pařit se dá kdekoli.

A o čem že to vlastně celé je? Skupina lidí si jde zapařit. A od toho se odvíjí všechno. Je jich celkem šest. Tři kluci, tři holky, všechno tak nějak přestárlí puberťáci, i když se hlavně chlápci jako puberťáci chovají. Oni si chtějí vrznout, ony ve všech případech možná tolik ne. Ale chtějí se bavit, což nakonec vede k tomu, že hrají vadí nevadí nebo flašku. Ano, jak originální.

Celá šestice bez pozadí.

Aby toho nebylo málo, tak je dokonce napadne vytáhnout ouija desku. Tedy vytáhnout, oni ji ve skutečnosti nemají, tak si ji nakreslí na lepenku. Jeden z mála skutečně vtipných prvků tohoto filmu. Mnoho dalších jich není. Aby byl večer mladých ještě peprnější, tak se přesunou do domu, kde by mělo strašit. Většinu her hrají právě tam. Právě tam se konečně začne něco dít.

Že by to bylo trochu strašidelné?

Čekaní na něco pořádného, na akci nebo na trochu toho děsu, je docela dlouhé a hororová je tak poslední půlhodina. Nebo alespoň má hororové prvky. To je docela málo, hlavně proto, že cesta k této poslední půlhodině se jeví docela dlouhá a rozhodně o ní nelze říct, že by vás dovedla zabavit. Postavy prostě nejsou vtipné, místy možná ano, ale při celkovém pohledu skutečně ne.

Někdo si pravidla flašky musí googlit.

Kanadský horor „The Haunted House on Kirby Road“ prostě jedle podle ověřené šablony, která ale za poslední roky ukázala, že je nudná, nezáživná a nemá v sobě nic, co by ještě dovedlo diváky zaujmout. Je to ohraná, je to očekávané, a to například i ve svém závěru, který je trapně hororově očekávatelný. Přesto je „The Haunted House on Kirby Road“ filmem, který vás dovede neurazit. Možná...

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (béčka, survival, vrazi, komedie)


Přidat komentář