The Haunting of Bly Manor (2020)

50%
Těch strašidelných domů je hodně.

The Haunting of Bly Manor

9 dílů, 2020

 

Tvůrce: Mike Flanagan

Hrají: Victoria Pedretti, Oliver Jackson-Cohen, Amelia Eve

 

Seriál „The Haunting of Bly Manor“ je samostatnou uzavřenou sérií, i když na ČSFD se nachází informace, že to je vlastně druhá sezóna seriálu „Tha Haunting“. Je to takové matoucí, je v tom trochu bordel a vlastně je to jedno. Hlavní je, že seriál opět dělal Mike Flanagan a v konečném důsledku se nám snaží přinést další strašidelný dům. Anebo je to jinak?

Panenky!

Ten začátek vypadá tak nějak standardně. Do podivného sídla přichází mladá žena, která tu má dělat v podstatě vychovatelku dvěma dětem. Ona je Američanka, ale jsme na britském sídle, aby to mělo tu správnou atmosféru klasických ghost stories. Už od začátku je pak jasné, že postavy, které na sídle žijí, rozhodně nebudou v pořádku. Jde jen o to zjistit, jak moc divné jsou.

Vypadá vystreslá.

Aby to nebylo tak jednoduché, tak jsou zde divné vlastně všechny postavy. A na tohle seriál určitou dobu hraje. Každý tu má něco, co skrývá, a tak jde jen po to, aby se tohle tajemství odhalilo. A vy postupně začínáte zjišťovat, jakou hru tu na vás scenárista hraje. Rozhodně to není hra jednoduchá, je to hra chytrá, která v sobě má hodně překvapení, na jednu sérii možná až příliš.

Něco temného je kolem.

Pro mě je seriál „The Haunting of Bly Manor“ takový pelmel, kdy se Mike Flanagan snažil o to, aby byl originální, ale vlastně zapomněl na to, že chce natočit horor. Chtěl natočit něco s emocemi. A jsem si jistý, že si to své diváky a fanoušky najde. Za mě je to ale přeplácená snaha o to být originální, která má jediné štěstí v tom, že ten příběh vlastně v konečném důsledku smysl dává.

A půdy jsou nejtemnější!

Seriál „The Haunting of Bly Manor“ je rozhodně originální horor, to se mu musí nechat, jenže já jsem měl problém v tom, že vlastně vůbec nešlo o horor, ale o romantické drama s nadpřirozenými prvky, což pravda relativně zapadá do žánru ghost stories, které měly především atmosféru, nemusely nutně být děsivé. Ale u moderního seriálu mi to prostě nesedlo.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, seriály)


Přidat komentář