The Helpers (2012)

10%
Jestli si myslíte, že to nejhorší na cestě do Vegas se stane ve Vegas, hodně se mýlíte.

The Helpers

USA, 2012, 78 minut

 

Režie: Chris Stokes

Scénář: Chris Stokes

Hrají:

Kristen Quintrall (Claire)

Denyce Lawton (Brandy)

Christopher Jones (Ryan)

JoJo Wright (Phil)

 

Tady bych si dovolil znuděný a unavený povzdech hned na začátku, protože nic jiného si ani snímek nezaslouží. Na první pohled, v podstatě od první scény, je celkem jasné, jakým směrem se bude tenhle snímek ubírat a není to nijak hezké zjištění. Nedá se nic dělat, moderní trend hororů je prostě v tom, že se točí všechno, co už tu jednou bylo v domnění, že nový tvůrce přijde s něčím lepším. Nepřijde. Rozhodně ne v případě chudého snímku „The Helpers“.

Teď něco uvidíš, kamaráde.

Když říkám chudého, nemyslím, že by se mělo jednat o snímek s nízkým rozpočtem. Naopak, je na „The Helpers“ vidět, že tu nějaký ten rozpočet byl. 4 mil. dolarů je celkem pecka, rozpočet, který nemá téměř žádný český film. Z toho se chce brečet, protože za 4 mil. dolarů v tomhle případě nedostanete naprosto nic. Chudý je snímek totiž v tom smyslu, že nenabízí naprosto nic nového, prostě se jen snaží najet na ten současný trend toho, že horor může dělat každý, když má nápad. Jakýkoli nápad.

Já to tedy nikdy nepraktikoval, ale neměl by být přivázaný pouze jeden?

Skupina mladých lidí – docela by mě zajímalo, jak často jsem v recenzi začínal větu právě těmihle třemi slovy – se vydá na trip a chtějí skončit ve Vegas. Místo toho skončí v motelu, kde je místní přesvědčí o tom, že bude super, když tu stráví noc. Drinky zdarma! Kdo by odolal? Ráno samozřejmě skupina cestujících lituje, protože zjistí, že jejich hostitelé jsou pěkně šílení magoři, kteří jim chtějí pomoct. Hodně speciálně pomoct. Jejich mučitelé jsou pomocníci, kteří chtějí pomoct lidem, aby se zbavili svých špatných stránek. Jednoduše řečeno, chtějí je zabít, i když se snímek snaží tvrdit něco jiného.

Chlastem to jen začalo.

No, buďme upřímní, po třiceti pěti minutách se z toho stává naprostá kravina, která se bere strašně vážně, protože její poselství by mělo být silné. Tohle je narušeno tím, že snímek se v podstatě pouze snaží diváka šokovat – nebo pobavit – „děsivými“ scénami toho, jak je možné lidi mučit k smrti. V současné době ale snímek nenabízí nic, co by bylo žánrově nečekané nebo inovativní. Nejsou zde ani přímé záběry na gore. Docela by mě zajímalo, kam ty peníze, co do toho někdo vložil, šly. Snad na to, aby se štáb mohl každý večer pořádně ožrat.

Tohle jsou pomocníčci...

„The Helpers“ jsou potvrzením krize současného hororu, který nepostrádá kvantitu, ale zásadně postrádá kvalitu. Nejsou zde dobré nápady, a pokud ano, jsou zabity provedením. „The Helpers“ nemají ani ten dobrý nápad. Je to vykrádání nápadů ze snímků jako „Psycho“ nebo „Strašáci“ anebo jakýkoli film s venkovskými mučiteli. Ohrané, nudné, natahované, trapné, uřvané. V podstatě jakékoli negativum, které vás napadne, si můžete k „The Helpers“ dosadit.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (gore, béčka, mučení)


Přidat komentář