The Heretics (2017)

50%
Vizuálně zajímavý film, který se vleče.

The Heretics

Kanada, 2017, 87 minut

 

Režie: Chad Archibald

Scénář: Chad Archibald a Jayme Laforest

Hrají:

Nina Kiri (Gloria)

Ry Barrett (Thomas)

Jorja Cadence (Joan)

Will King (Kent)

 

I ti kacíři... to jen pro začátek, kdybyste náhodou nevěděli, co znamená slovo „heretic“. Ono se teda dá použít i v češtině jako heretik. Však jeden takový hodně známý – Jan hus – utvářel české dějiny. Od kanadského snímku „The Heretics“ ale rozhodně nic tak hlubokého čekat nemůžeme, jedná se o okultní horor. Nebo horor s okultní tematikou? Spíše to druhé, protože kolem tohoto se okultní rituály asi dít nebudou.

Přežila rituál?

Gloria (Nina Kiri) nemá moc jednoduchý život. Podle všeho se stala obětí tajemného kultu, ale podařilo se jí uniknout. Přesto to na ní – celkem logicky – zanechalo nějaké ty následky, a to dokonce i fyzického charakteru. Jenže i když si myslela, že je s kultem již srovnána, ve skutečnosti se tak nestalo a vypadá to, že na glorii má ještě někdo spadeno. Je totiž znovu unesena.

Jen aby podstoupila další.

Problém ale není jen v tom, že je glorie vězněna, problém je taky trochu v tom, že Glorie začíná být trochu jiná. Jako kdyby se s jejím tělem něco dělo. Možná jsou to jen jizvy, ale možná je to něco hlubšího, co mění její organismus od základů. A možná je to i něco temného, co se rozhodlo, že chce proniknout na povrch a ukázat svou velmi nepříjemnou stránku.

Samá krev!

Snímku „The Heretics“ se musí nechat, že má docela zajímavou vizuální stránku, ať už se to týká nepříliš hezké proměny hlavní hrdinky anebo prezentace monstra, jež se zde objevuje. Bohužel tohle nedokáže zastřít, že z hlediska scenáristického, je to takové přešlapování na místě, které má vést k přeměně a jejím následkům. Dějovou hloubku v tom bohužel moc hledat nejde.

A lidé v rouchách.

I přesto, že kanadský snímek „The Heretics“ má svoje slabiny, že jsou zde linie, které jsou takové nezáživné – hlavně snaha najít Glorii – jsou zde scény, které se mi vizuálně velmi líbily. Škoda, že ono to většinou chce i scénář, který dovede něčím zajmout, nejen dobré nápady na to, co vlastně ztvárnit. I přesto se trochu hecnu a dávám snímku „The Heretics“ alespoň průměrné hodnocení.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi, satan)


Přidat komentář