The Hexecutioners (2015)

40%
Chtěly jim jen pomoct umřít.

The Hexecutioners

Kanada, 2015, 95 minut

 

Režie: Jesse Thomas Cook

Scénář: Tony Burgess

Hrají: Liv Collins, Sarah Power, Timothy Burd

 

Je blbé, když snímek začíná jako něco velmi originálního, ale pak si uvědomíte, že to originální byl jen prvotní nápad, jeho provedení už je pak tragicky neoriginální až klišovité. A přesně to splňuje snímek „The Hexecutioners“, který na začátku má docela zajímavou ideu, ale ta se ukazuje skoro jako zbytečná, nepodařilo se z ní vytěžit cokoli zajímavého. Velká škoda.

To nám to blbě začíná.

Tím prvotním nápadem je skutečnost, že je do příběhu zakomponována eutanazie. Pro někoho velmi kontroverzní téma, pro někoho zase možnost, jak odejít ze světa způsobem, který si zvolí sám, důstojně a nejlépe bez bolesti, nebo v takové míře bolesti, která se ještě dá snést, protože vyhlídky nejsou moc dobré. Hlavními dvěma postavami filmu „The Hexecutioners“ jsou totiž dvě dámy, které jsou asistentkami u těchto asistovaných sebevražd.

Mám slabost pro zrzky.

Těmito dámami jsou Malison McCourt (Liv Collins) a Olivia Bletcher (Sarah Power). Sledujeme je nejprve u případu, který proběhne relativně v pořádku, i když ani ten není úplně jednoduchý. Ono se o prostě někdy umí docela zvrtnout. Ale to není nic proti tomu, k čemu jsou nakonec přivolány. A tady nám to najednou začíná být povědomé, protože se tu vrší klišé na klišé.

Ale pro tmavovlásky taky...

To se projevuje v tom, že asistentky se na nějakou dobu stěhují do starého sídla, kde je v podstatě jen jeho majitel, který potřebuje jejich asistenci. Jenže sídlo je rozsáhlé, chody jsou temné, co jsou dlouhé. A to nakonec vede k tomu, že se dámy dostávají do kontaktu s něčím, co by se dalo nazvat jako nebezpečná a paranormální entita. Jo, tohle prostě není nic jiného než duchařina.

Ta si nenechá srát na hlavu.

Kanadský snímek „The Hexecutioners“ je duchařinou, která má nápad jen na začátku, pak už se jen vleče a nemá co nabídnout. Jsou zde scény, které jste viděli možná i ve stovkách jiných filmů, scény, které vás nedovedou upoutat, ale ukazuje se na nich, že ani jedna představitelka hlavní role není herecky nějak extra zajímavá. Škoda, ze začátku film „The Hexecutioners“ vypadal hodně nadějně.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář