The Hoarder (2015)

50%
Mischa Barton se ztratila ve skladech.

The Hoarder

Velká Británie, 2015, 84 minut

 

Režie: Matt Winn

Scénář: Matt Winn, James Handel, Chris Denne

Hrají: Mischa Barton, Robert Knepper, Emily Atack

 

Mischa Barton je jedna z těch hereček, na které se vždycky rád ve filmu podívám. Nejde o to, že by se v něm měla svlékat, i když i to je fajn bonus, ale jde především o to, že mě z nějakého důvodu baví. Její hluboký hlas, její hraní, které není vyloženě špatné, prostě jsem rád když ji můžu v nějakém filmu sledovat. A přesně tohle snímek „The Hoarder“ nabízí, i když to není jen o Mische.

Mischa...

Micha Barton tu má ale hlavní roli Elly, která moc nevěří svému příteli a rozhodne se, že najde důkaz o tom, že je jí nevěrný. Zvolí si k tomu celkem nečekanou, na druhou stranu docela smysluplnou cestu. Její přítel má totiž pronajatou jakousi skladovací kóji a Ella neví, co s ní má. A tak se s kamarádkou rozhodne, že na vlastní pěst zjistí, co se v kóji nachází. A samozřejmě najdou důkaz o nevěře.

Tak tohle je blbý.

Kdo by to byl čekal, že se všechno tak nějak zvrtne. A zvrtne se to skutečně hodně, protože dámy narazí na tajemství těchto skladovacích prostor, kde to vypadá, že si někdo užívá zabíjení nevinných a nic netušících lidí. Docela krkolomná cesta k tomu, jak dostat postavy na vybrané místo, ale nakonec se podařilo a pak už jde jen o to, jak ta hra o život bude náročná a hlavně napínavá.

Rozený hajzl.

No, až tak napínavé to není, minimálně ne tedy celou dobu. Jsou de ale momenty, které rozhodně stojí za pozornost a docela dobré nápady. Hlavně ten se sešíváním úst. Některé scény jsou moc kecací, ale co si budeme povídat, tenhle scénář prostě potřeboval nějak vyplnit hluchá místa a tohle je celkem standardní postup. Nenadchne, ale nakonec z toho vyleze stravitelný film.

Fakt blbý...

Britský snímek „The Hoarder“ v rámci hororového žánru nemá moc čím překvapit, ale je to dobrý průměr, který se nebere tolik vážně a snaží se vás alespoň trochu vyděsit. A pokud už ne vyděsit, tak z nějaké té scény byste mohli být i znechucení, a to se také počítá. Přitom snímek „The Hoarder“ není vyloženě nějak extra explicitní, ale pár hnusných nápadů se tu najde.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář