Debug (2014)

60%
Pokus o hororové sci-fi, který zase úplně nevyšel. Mně to ale docela stačilo.

Debug

Kanada, 2014, 86 minut

 

Režie: David Hewlett

Scénář: David Hewlett

Hrají:

Tenika Davis (Vězeň)

Adrian Holmes (Capra)

Kerr Hewitt (Mel)

Kyle Mac (Samson)

 

Tak se zase jednou podíváme do vesmíru, kde na vás čeká skutečně různorodý šmejd, který se postará o to, aby pobyt v temnotě byl ještě děsivější, než jaký ve skutečnosti je. Vzhledem k tomu, že film nemá na svědomí žádné renomované studio a hrají zde herci, které většinou neznáte, ale přesto se to tváří jako cool sci-fi horor, dá se předpokládat, že ta televizní podoba nakonec povede k tomu, že se budete dívat na celkem špatný snímek celkově.

 Tu ruku mi dej...

To, že spojení sci-fi a hororu možné je, to už nám dokázal Ridley Scott se svým „Vetřelcem“. Jsou zde i další případy, například geniálně temný Horizont události, ale také se velmi často, hlavně díky produkci SyFy, děje to, že se před vás dostává spousta kousků, které si na horor ve skutečnosti hrají a snaží se děsu docílit primárně hudební složkou. „Debug“ není v tomhle směru nijak odlišný.

 Že by stejné mateřské znaménko?

Skupina vesmírných hackerů je naverbována na nákladní loď, která má problém – její umělá inteligence se zbláznila. Hackeři jsou zde od toho, aby ji napravili a loď byla zase použitelná. Jejich úkolem je tedy tzv. debugging počítačového systému (umělé inteligence) nákladní lodi. Jenže ono to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, a ta umělá inteligence, která se zde objevuje, je skutečně vychytralá a chce se stát člověkem.

 No jo, prostě se mi líbila.

Ano, tohle je levný film, ale na to, jak je levný, tak ty interiéry vypadají prostě dobře, moderně a jako z dobrého vědecko-fantastického filmu. Tohle se mi na tom velmi líbí, stejně jako triky, které jsou samozřejmě digitální, ale ve svém pojetí jsou velmi dobře provedené a mají něco do sebe. Sem tam to připomene počítačovou hru, což v tomhle případě vůbec není na obtíž. Mám rád béčka, a když tam jsou alespoň trochu snesitelní herci a krásné herečky, jsem celkem spokojený.

 Zajímavý autoportrét.

„Debug“ není horor. V tomhle směru naprosto selhává, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nízkorozpočtový film, popral se se svými omezeními dobře. Stejně jako s tím, že se snaží o příběh, který nesrší originalitou, ale pořád se něco děje. Jason Momoa je navíc skvěle vybraný herec pro zápornou postavu. Finále už je trochu nuda, když dojde na akční scénu, ale celkově jsem vlastně spokojen s tím, jak bylo tohle levné béčko provedeno.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář