The Hollow Child (2017)

50%
Když se dítě ztratí v lese... a pak se vrátí.

The Hollow Child

Kanada, 2017, 88 minut

 

Režie: Jeremy Lutter

Scénář: Ben Rollo

Hrají:

Jessica McLeod (Samantha)

Hannah Cheramy (Olivia)

John Emmet Tracy (Garrett)

Jana Mitsoula (Liz)

 

I když to není nijak vyloženě originální horor, stejně se mi snímek „The Hollow Child“ zamlouval. Má to v sobě něco temného, něco depresivního, a to i přesto, že děj vyloženě celou dobu takový není. Možná to jsou určité emo vlivy, ale líbí se mi vizuální stránka, která není vyloženě temná, ale je jaksi bez jásavých barev. Filmu „The Hollow Child“ to moc sedlo.

Milé děvče.

Přitom ej to dáno i tématem, kdy děj se odehrává nedaleko jednoho lesa, kam se do domu přestěhovala rodina, jejíž součástí je i Samantha (Jessica McLeod), která je adoptovaná. To ji tak trochu z rodiny vylučuje, ale ne že by jí to dával někdo najevo. Naopak, v rámci rodiny to vypadá, že mají všichni Samanthu rádi. Jenže to by nesměli bydlet v blízkosti oho podivného lesa.

Vážně milé děvče.

Ten les sám o sobě má totiž nehezkou pověst. Mizí v něm děti. Možná se pak sem tam vrátí, možná se vrátí vždycky, ale na určitou dobu prostě zmizí. A dá se celkem logicky očekávat, že jedním z dětí, jež zde zmizí, bude i Samantha. A skutečně se to stane. Není po ní ani památky. Alespoň chvíli. Naštěstí se pak vrátí. Jenže to skoro vypadá, že už to není ta stejná dívka.

Další holky.

Líbí se mi, jak se snímek „The Hollow Child“ drží poměrně civilního přístupu, nejsou zde žádné přehnané CGI triky, vlastně žádné vůbec, hraje se jen na to, jak zvládnou svoje role herci, a nutno říct, že rozhodně došlo k zajímavému výběru ženských hrdinek, na nichž primárně film „The Hollow Child“ stojí. Díky tomu mi nevadilo film sledovat, a to i přesto, že námětem je relativně tuctový.

Ty jo, drsná holka to je.

Kanadský snímek „The Hollow Child“ je za mě velmi příjemným hororovým průměrem. Není to film, jenž dovede vyděsit, ale je to film, který v sobě má takovou zvláštní, ne vyloženě strhující, ale spíše lezavou atmosféru, která se mi dostala pod kůži. A tak mě vlastně celou dobu bavilo dívat se, jak to dopadne, a to i přesto, že se tu nějaké velké zvraty skutečně nedaly očekávat.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (děti)


Přidat komentář