The Horde (2016)

60%
Fajn béčková věc s jednoduchým příběhem o vražedných vidlácích.

The Horde

USA, 2016, 88 minut

 

Režie: Jared Cohn

Scénář: Paul Logan

Hrají:

Vernon Wells (Earl)

Matthew Willig (Stone)

Bill Moseley (Jacob Sutter)

Costas Mandylor (Cylus Atkinson)

 

Nemůžu si pomoct, ale mně se tohle béčko prostě líbilo. Je to předvídatelné, je to celkem klišovité a nepřináší to nic jiného, než přinesly podobné filmy s vybraným tématem, ale na druhou stranu je to v konečném důsledku to, co od béčkového filmu očekáváte. Je to odlehčené, kdy se film skutečně nebere vážně, je to přesně taková lehká podívaná, jež se dá snadno snést.

 Taková pohodička to byla.

„The Horde“ nezačíná nijak objevně, ale jak říkám, příběh takový není vůbec. Skupina studentů jede na pozorování do přírody se svou vedoucí a jejím milencem, což je jen tak náhodou bývaly mariňák, který byl dokonce u elitní skupiny SEAL. Takový člověk se může v přírodě hodit, navíc v podání Paula Logana je to tvrďák, který je uvěřitelný. Proč s ním chodí ta kočička, to už je další věc. Mimochodem, Paul Logan napsal i scénář.

 Ten pohled.

Mladí fotí, John (Paul Logan) se zase připravuje na velké vyzvání, ale všechno je zhaceno ve chvíli, kdy se v okolním lese objeví stvoření, která nejsou úplně v pohodě. Jsou to lidé, ale přitom se jim moc nepodobají. Alespoň někteří. Jako kdyby se jednalo o mutanty nebo něco podobného. Někteří místní jsou sice pořádně zdegenerovaní, ale chuť po násilí a krvi jim nechybí.

 Ona se nebojí.

„The Horde“ je v tomhle opravdu klišé, ale jakmile nastoupí bývalý mariňák na scénu jako ten, kdo chce zachránit svou milou, ty ostatní asi ne, protože z nich už moc nezbývá, přišlo mi to prostě cool a já jsem se těšil, jak je všechny pokosí. A to se mi i nakonec splnilo, protože to řežba docela je, a i když je vývoj očekávatelný, nic to nemění na tom, že provedení je příjemně brutální.

 Zrůdička.

Mám rád béčkové filmy a snímek „The Horde“ mi ukazuje proč. Jsou jednoduché, jsou zábavné, mohou jít za hranice, které mainstream probádat moc nechce, především pak v násilí, a nedělají si hlavu z toho, jestli jsou pitomé. Někdy prostě jsou, no a co? Hlavně pokud bude dění a provedení zábavné a divák se nebude nudit. Já se v případě tohoto filmu nenudil.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář