The Hospital (2013)

5%
Podívejte se do jednoho prázdného špitálu, abyste zjistili, co za existence se tam můžou vyskytovat. Jo, a je to celkem nuda.

The Hospital

USA, 2013, 90 minut

 

Režie: Tommy Golden, Daniel Emery Taylor

Scénář: Jim O'Rear, Daniel Emery Taylor

Hrají:

Jim O'Rear (Alan)

Daniel Emery Taylor (Stanley Creech)

John Dugan (Officer Chapman)

April Monique Burril (Mallory)

 

Dal jsem si od hororů na čtrnáct dní pauzu, což se naštěstí díky velmi početnému zástupu článků, které mám připravené dopředu, na publikování na Necronomiconu nijak neprojevilo. Když jsem se k hororu po dovolené vrátil, mohl jsem si také vybrat pečlivěji, jaký film bude ten první, protože „The Hospital“ rozhodně není z těch, které by mě dokázaly nadchnout a nasměrovat k dalším skvělým hororovým zážitkům.

 Jasně, tohle je určitě naprosto normální týpek.

„The Hospital“ se rozhodl, že půjde dnes už standardním schématem. Najde se nějaké místo, které je dostatečně velké, opuštěné a v noci i celkem strašidelné, a ono se už na tom místě stane něco, co by se dalo nazvat filmem se zápletkou a dějem. Jak název napovídá, v tomhle případě se to místo našlo v jedné nemocnici, ale je to vlastně jedno, protože původní smysl budovy zde až tak důležitý není.

 Chtělo by to trochu vyděšenější výraz. Nebo se jí to líbí?

Skupina dívek se s „paranormálními vyšetřovateli“ pouští do „detektivní“ práce a chtějí strávit v nemocnici, kde došlo k podivným událostem a úmrtím noc. Podle všeho ale nejsou sami, protože tím směrem míří i další. Ani na tom ale moc nesejde, protože je zaměřeno na tu jednu skupinku a na to, co se jí stane. Předvídatelnost je celkem standardní prvek, ale problémy filmu „The Hospital“ jsou i v dalších oblastech.

 Zastřelí je? Ale koho vlastně?

V první řadě je to amatérský přístup. To by ani tak nevadilo, i amatérská kamera je někdy fajn, ale amatérský přístup je vidět i ve scénář, což už tak snadno snesitelné není. „The Hospital“ hraje na to, že zde není žádné budování atmosféry, ale prostě se jede na to, že jsou zde temná zákoutí, rádoby děsivé scény a lekačky, ale nic není vystavěno, všechno je jen jednoduše natočeno. Tohle je jeden z těch filmů, které zabíjejí amatérský horor. Snaha absolutně film odfláknout.

 Tak tohle že je ta medicína?

„The Hospital“ sází na to, že pár obnažených holek, divné postavy a neherci, kteří se ani moc nesnaží, zachrání celou produkci a že to někoho zaujme. Takhle se ale horory prostě nesmí natáčet. Tohle je důvod, proč jsou tak přehlíženy. I tento film by bylo možné natočit zajímavě, ale to by do něj někdo musel vložit alespoň trochu úsilí, protože takhle je to jen domácí video, do kterého někdo šoupnul digitální efekty.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář