The Hotel!! (2002)

60%
Thajské horory mají něco do sebe, jen jsou velmi často nedotažené.

The Hotel!!

Thajsko, 2002, 109 minut

 

Režie: Anukul Jarotok

Scénář: Anukul Jarotok

Hrají:

Winai Kraibutr                      

Punu Suwanno

Ron Bunchongsang

Napamas Jantharamanee

 

Thajský horor má prostě něco do sebe. Možná je to špatnou kvalitou obrazu, že ty filmy jsou vždycky takové temné, možná je to prostě tím, že oni chtějí, aby temné byly. Jakmile se nějaký thajský snímek pustí, máte pocit, že tohle je opravdu horor, snad už od první vteřiny. Snímek „The Hotel!!“ – proč dva vykřičníky, to opravdu nevím – je toho důkazem, navíc má hned na začátku celkem silnou scénu.

 Začíná se smrtí.

Líbí se mi, když jste do děje vrženi, když máte v úvodu scénu, kterou nevíte, jak si zařadit, a pak jen čekáte na to, jaký byl její smysl. To je přesně ve snímku „The Hotel!!“. Sledujete starému muže – předpokládám, že je to mladší herec s ne až tak povedenou maskou – který s někým mluví a pak si prostřelí hlavu. Jednoduché, ale ve své jednoduchosti nesmírně účinné. Proč to udělal? Proč se posouváme o 25 let v čase dál? A kdo jsou ti lidé, které sledujeme?

 To jsou výrazy.

Sledujeme je při tom, kdy se vracejí do domu, který podle všeho starci patřil. Jsou to jeho potomci a jde jim o to, aby znovu dali dům dohromady a začali ho jako hotel provozovat. Jenže od začátku rekonstrukce dochází k podivným nehodám, které se nakonec mění v úmrtí. A těch mrtvých lidí začíná přibývat. Co za tím asi je? A jaká je spojitost se starým pánem? „The Hotel!!“ v sobě má napětí, alespoň v první části, ale to se bohužel postupně začíná rozmělňovat.

 Že by byla při gangbangu vybíravá?

Přišlo mi, že tvůrci už prostě nevěděli, jak dál, nevěděli, jak to mají udělat, aby film zůstal zajímavý, a tak se děj pořád posouval a posouval, až už toho bylo moc a ta počáteční atmosféra se vytratila. Thajci zde používají poměrně klasický folklor – duchy. Bohužel si nemyslím, že zrovna v tomhle případě je to ku prospěchu věci. To rozuzlení začíná být až moc zvláštní, až moc chce být emotivní a z hororu, dobrého hororu, se stává celkem obyčejná moderní pohádka.

 Trikově dobré.

První polovinu filmu „The Hotel!!“ bych si klidně dal znova, ale tu druhou už ne. Ta druhá moje hodnocení sráží, protože mi přišla strašně natahovaná a já jsem se při jejím sledování nudil. Chyběly mi v ní prvky, které by mě skutečně dostaly, díky kterým bych mohl s filmem zůstat naplno. Nic to ale nemění na tom, že thajský horor je nadále zajímavý, a to hlavně ve své soběstačnosti a jinakosti.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (duchové, gore, vrazi)


Přidat komentář