The House of Violent Desire (2018)

20%
Tohle mohl být hodně drsný film, ale je z toho čajíček.

The House of Violent Desire

Velká Británie, 2018, 117 minut

 

Režie: Charlie Steeds

Scénář: Charlie Steeds

Hrají:

Carl Andersson

Rowena Bentley

Peter Cosgrove

Kate Davies-Speak

 

Když už si snímek nazvete „Dům násilných tužeb“, jak by se dal název „The House of Violent Desire“ přeložit, asi tak nějak tušíte, že by to měl být film, kde skutečně bude něco násilného, ale také zvráceného. Charlie Steeds si asi myslel, že něco takového má, jak se ale ukázalo, mýlil se. Jako kdyby chtěl točit porno, ale skončil nakonec jen u lehké erotiky. Velmi lehké.

Hezká modrá.

Co nechtěl Charlie Steeds explicitně vyjádřit, to se alespoň snažil naznačit tím, že používá specifické barevné kompozice, kdy máte mít pocit, že se odehrává něco zlého, že tu dochází k násilí. Jenže je to celé takové umírněné, jako kdyby snad šlo o nějaký historický film natočený tedy v minulosti, kde nebylo možné zajít trochu dál, protože by diváci při sledování scén mohli umírat.

A ještě jednou.

Oni možná budou umírat i v tomhle případě, ale nudou. Snímek „The House of Violent Desire“ byl natažen na až neskutečnou stopáž, která se zastavila na téměř dvou hodinách. Když už chcete zaplácat tolik minut, potřebujete dobré herce, zajímavý scénář, ale snímek „The House of Violent Desire“ nemá bohužel ani jedno z toho. A nakonec nedovede ani pořádně šokovat.

Že by nevěděla, do čeho jde?

Scénář hororu „The House of Violent Desire“ se vlastně jen opírá o to, že se v tajemném domě odhaluje minulost a vlastně i současnost jedné rodiny a to, jak by měli být vlastně divní. Homosexuální scény jsou tu prezentovány celkem tragicky, spíš pro potřebu šokovat než zachytit něco, co považuji za normálního. Přitom ale na pořádnou erotickou scénu vlastně nedojde vůbec, jakmile by se mohlo dít něco překvapivého, kamera ujíždí.

Někdo v domě utrpení najde.

Snímek „Deadman Apocalypse“, který Charlie Steeds také natočil, jsem poslal rovnou do odpadu, s jeho dalším filmem, „The House of Violent Desire“ to neudělám, i když k tomu rozhodně nemá daleko. Tvůrce nemá soudnost, přepískl stopáž, nedokázal kočírovat herecké výkony a tím ani pořádně vygradovat scény, přičemž některé by si to skutečně zasloužily. Ne, z podobného nápadu, se dobrý dvouhodinový film takovým způsobem udělat nedá.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář