The House on Pine Street (2015)

35%
Zase jeden dům, ve kterém straší. Nebo je vše jinak?

The House on Pine Street

USA, 2015, 111 minut

 

Režie: Aaron Keeling a Austin Keeling

Scénář: Natalie Jones, Aaron Keeling a Austin Keeling

Hrají:

Emily Goss (Jennifer)

Taylor Bottles (Luke)

Cathy Barnett (Meredith)

Jim Korinke (Walter)

 

Pár se přestěhuje... Tohle je tak ohraný začátek, že už mě to skoro nebaví. Tady je totiž celkem jasně dáno, co musí následovat. Oni se přestěhují, což následně vede k tomu, že se musejí setkat s nějakými problémy. Buď to jsou sousedé anebo minulost domu anebo všechno dohromady. Tohle je i případ snímku „The House on Pine Street“, který v žádném ohledu nevybočuje.

 Nejistá

Jennifer a Luke jsou šťastný pár. Samozřejmě, že jenom na první pohled. A abych nezapomněl, Jennifer je samozřejmě těhotná, protože to by ani jinak nešlo. Luke je v pohodě, ale když je Jennifer sama doma, zjišťuje, že jsou tu nějaké divné zvuky. Třeba někdo klepe, ale za dveřmi nikdo není. Sousedé se na ni dívají divně. Ano, film se zdá být od začátku celkem předvídatelný.

 Překvapená

Nic na tom nemění ani další dění. Vzhledem k tomu, že Jennifer začíná být z podivných zvuků a také z přítomnosti něčeho dalšího docela špatná, zatahuje do toho stále více lidí. Kamarádku, která s ní chce provést nějaké to amatérské vymítání, muže, který by mohl být médium, ale také vlastní matku, která se zatahuje sama. Nedá se ale očekávat, že ostatní budou s Jennifer soucítit. Budou si spíše myslet, že je pěkná magorka.

 Vystrašená

S Jennifer to začíná být pořád horší, blíží se termín porodu, nikdo jí nevěří, sousedi se chovají divně, matka je pěkná kráva... Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak bez nápadu, že to člověka už prostě bavit nemůže. Herecké výkony nejsou úplně unylé, ale na druhou stranu nejsou ani něco, co by výrazně pozvedalo smysl tohoto filmu na nějakou vyšší, hororovou nebo psychologickou rovinu.

 Naštvaná

Horor „The House on Pine Street“ jede v celkem jasné kostře příběhu a moc z ní nevybočuje. K tomu si ještě přibral až přehnaně dlouhou stopáž, která filmu ani trochu nesluší. Hlavně proto, že nemá moc co říct navíc. Natahuje se to, až to naprosto ztratí atmosféru a vy si jenom přejete, aby to celé už konečně skončilo, protože stejně víte, že vás to nebude bavit. A ono vás to opravdu nejspíš nebaví.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář