The House That Dripped Blood (1971)

70%
Čtyři docela povedené hororové povídky.

The House That Dripped Blood

Velká Británie, 1971, 102 minut

 

Režie: Peter Duffell

Scénář: Robert Bloch

Hrají:

Christopher Lee (John Reid)

Peter Cushing (Philip Grayson)

Nyree Dawn Porter (Ann Norton)

Denholm Elliott (Charles Hillyer)

 

Snímek „The House That Dripped Blood“ se skládá z celkem čtyř povídek, které natočilo studio Amicus s britskými hororovými hvězdami. Ano, nechybí Peter Cushing a ani Christopher Lee, ale společně se v povídce nesejdou. Rámcem je setkání dvou vyšetřovatelů, kdy jeden chce znát případ starého domu. Vlastně případy, protože zde bydleli celkem čtyři lidé a všichni měli podivný osud.

 Pěkná upírka.

První povídka je „Method for Murder“, která je podle mého tou nejlepší, jež se ve filmu objevuje. Spisovatel si vymyslí postavu, která ho najednou začne navštěvovat. Může to dopadnout různě, ale ten způsob, kterým to skončí, je prostě dobře vymyšlený a má to ten správný béčkový nádech, který tenhle film měl mít. Snímek „The House That Dripped Blood“ tak byl skvěle otevřený, ale následující kapitola jej trochu zbrzdila.

 Je libo hlavu?

„Waxworks“ je film s Petere Cushingem, ale bohužel povídka, která je tak trochu klasická. Prostě dům voskových figurín, nic víc, nic míň. Tušíte pointu, protože jiná být nemůže, ale co se týká masek, tak je povídka na skvělé úrovni. Herecky je pak zajímavá i povídka „Sweets to the Sweet“, kde hraje Christopher Lee otce malé holky, ke které se nechová moc hezky. Ale má to svůj důvod.

 Krasavec.

Ani „Sweets to the Sweet“ není moc originální tematicky, ale celkově je to pojaté dobře a režírované parádně. Ten poslední výkřik zamrazí, i když je vám jasné, že na něj musí dojít. A na závěr povídka „The Cloak“, která je celkem originální, i když zde jde o upíry. Co když si na sebe vezmete plášť, který vás v upíra promění? Jednoduché, ale funkční, a to i pro celkový rámec příběhu.

 Asi nějaký fetiš.

Film „The House That Dripped Blood“ má skvělou atmosféru, respektive každá povídka má výbornou atmosféru a je škoda, že témata, která jsou zde prezentována, prostě zestárla. Herecky je snímek výborný a herci zde neodvádějí jen svou standardní práci, ale skutečně se snaží o to, aby vás z příběhů mrazilo. Místy se to daří, a to i po letech, které film na svém kontě má.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (upíři, duchové, vrazi)


Přidat komentář